Стайні

Вимоги до планування окремих будинків і споруджень

6.12. Стайні, як правило, проектують одноповерховими, з горищним приміщенням.
6.13. У стайнях для спортивних коней, як правило, застосовується дворядне розташування денників, поєднуваних загальним проходом. В одному безперервному ряді розміщається не більше 15 денників.
6.14. Критий манеж для тренувань і змагань проектує прямокутної форми з розміром поля не менш 20?40 м. До складу будинку критого манежу можуть входити: предманежник, класи для теоретичних занять, приміщення для зберігання спортивного інвентарю, управлінські приміщення, буфет, трибуни для глядачів і інші приміщення, розроблювальні відповідно до завдання на проектування.
Покриття в манежі й предманежнике – пісок (10 див) по поліетиленових матах (заповненим піском), гравію й щебеням. Без дренажної системи.
6.15. Відкритий манеж – для виїждження розміром не менш 20?60 м. Покриття – пісок (10 див) по поліетиленових матах (заповненим дрібним гравієм), гравію й щебеням. Дренажна система обов\’язкова.
Огородження манежу для виїждження переносне, із секцій висотою 30 див і довжиною – 2 м.
Якщо манежі передбачається використовувати для змагань по виїждженню, варто передбачити місця для 3-5 суддівських будок: дві з них розташовуються посередине довгих сторін манежу на відстані 5 м від огородження, і три – по короткій стороні, на відстані 5 м від огородження (одна – у центрі й дві – на відстані 2,5 м від кутів манежу убік його центра). Площа однієї суддівської будки – 3 м2 (1,5?2,0).
6.16. Відкрите конкурное поле – розміром не менш 50?80 м. Покриття – трав\’яний або спеціальне – спеціальний трав\’яний шар по суміші піску з гумусом (15 див), покладеним на великі щебені. Дренажна система обов\’язкова. Огородження – живопліт , переносною або стаціонарна, висотою до 130 див.
6.17. Шпрингартен – замкнута эллипсовидная доріжка (коридор) між двома заборами, використовувана для напрыгивания коней на волі. Розміри доріжки: прямі ділянки – довжиною 60 м, напівкола – довжиною 20-25 м, ширина доріжки 3-4 м, висота огородження на опорах 2-2,2 м, відстань між опорами огородження 3-3,25 м, ширина прозоров між елементами огородження 0,4-0,6 м. В огородженнях улаштовуються ворота шириною 2,5-3 м. Покриття доріжки – спеціальне як на конкурных полях, але без трав\’яного шару. Шпрингартен може також використовуватися в якості паддока для вигулу, а його внутрішній еліпс – для роботи коней на корді.
6.18. Круглі манежі для роботи на корді робляться відкритим і закритими, діаметром 17-20 м. Їх також можна використовувати для занять із починаючими спортсменами. Покриття поля – як у манежах (відкритих і закритих).
6.19. Склад покриттів для всіх полів і система дренажу для відкритих – розробляються в кожному конкретному проекті індивідуально на основі геологічних вишукувань.

Терміни й визначення
(інформаційне)

Конкур – кінне змагання з подолання перешкод.
Виїждження – класичний вид кінного спорту – їзда в прямокутному манежі по спеціальній програмі.
Денник – повністю закрите приміщення в стайні для індивідуального змісту коней без прив\’язі.
Шпрингартен – спорудження для напрыгивания молодих коней без вершника у вигляді обмеженої забором доріжки, завширшки якої встановлені перешкоди.
Паддок – вигул для коня, обгороджена площадка, звичайно з піщаним ґрунтом.
Берейтор – професійний вершник, що здійснює заїздку молодняку й спортивну підготовку коней.
Конюх – співробітник, що годує коней і чистить денники. Використовується також на підсобних роботах.
Коновод – асистент спортсмена або берейтора, чистить коня, готовить неї до роботи, сідлає, іноді робить розминку коня.
Лимар – майстер з ремонту сідел, вуздечок і іншого кінського спорядження.
Коваль – співробітник, що займається подковыванием коней.
Корду, лонжа – міцна тасьма довгої 8-10 м і шириною 15-20 мм, призначена для прогону коней по колу.
Солярій – приміщення для обігріву й сушіння коней, обладнане спеціальними лампами.
Фуражна – приміщення для складування кормів.
Триборство – вид кінного спорту, включає виїждження, конкур і їзду по пересіченій місцевості з перешкодами.
Манеж – відкрита або закрита площадка для верхівкової їзди.
Конкурное поле – площадка для змагань по контурі.
Кувальна – приміщення для малодоходного коней.
Розв\’язка – мотузка, шнур, призначені для фіксації коні в проході стайні для чищення, малодоходні й т.д., а також під час збирання денника. Довжина однієї розв\’язки дорівнює половині ширини проходу.

Без категорії

admin

Architect PhD Kyiv in Ukraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code