Site icon Архітектор Олег Прокопенко у м. Києві

Правила користування дорожніми об\’єктами

Правила користування дорожніми об\’єктами
 
      13. Власники транспортних засобів зобов\’язані виключати можливість винесення на дорожні об\’єкти землі, каміння, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.
 
      14. Забороняється рух сільгосптехніки не у транспортному положенні транспортних засобів на гусеничному ходу, а також на колесах із шипованими шинами чи ланцюгами по проїзній частині дорожніх об\’єктів, крім випадків застосування індивідуальних протиковзних засобів в умовах ожеледиці чи засніженої проїзної частини. ( Абзац перший пункту 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1714 від 24.12.2001 )       Переміщення транспортних засобів на гусеничному ходу повинне здійснюватися на автомобільних платформах (трейлерах).       Виїзд на проїзну частину дорожніх об\’єктів усім учасникам руху дозволяється лише в установлених власниками цих об\’єктів спеціально облаштованих місцях, погоджених з Державтоінспекцією. ( Пункт 14 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1714 від 24.12.2001 )
 
      15. Переїзд через проїзну частину дорожніх об\’єктів транспортними засобами на гусеничному ходу повинен здійснюватися лише в спеціально обладнаних для цього місцях.       Місця та умови такого переїзду, а також місця перегону худоби визначаються власниками дорожніх об\’єктів або уповноваженими ними органами за погодженням з Державтоінспекцією.       Обладнання цих місць здійснюється за рахунок коштів користувачів.
 
      16. Перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об\’єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначаються окремими актами законодавства.
 
      17. Учасники дорожнього руху, які створили перешкоду руху, повинні негайно вжити всіх можливих заходів для усунення цієї перешкоди самостійно чи за допомогою інших осіб, а за неможливості це зробити позначити перешкоду відповідно до Правил дорожнього руху та повідомити Державтоінспекцію або відповідну дорожньо-експлуатаційну організацію і залишатися на місці до прибуття їх представників. ( Пункт 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1714 від 24.12.2001 )
 
      18. Кожний учасник дорожнього руху повинен використовувати елементи дорожніх об\’єктів відповідно до їх призначення з дотриманням вимог чинного законодавства.
 
      19. Забороняється заправляти транспортні засоби пально-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензогазозаправників, займатися торгівлею пально-мастильними та іншими матеріалами і виробами, а також мити транспортні засоби на проїзній частині дорожніх об\’єктів, узбіччі та тротуарах. ( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1714 від 24.12.2001 )
 
      20. У межах смуги відчуження автомобільних (позаміських) доріг і червоних ліній міських вулиць і доріг забороняється:       розміщувати гаражі, голубники та інші споруди й об\’єкти, крім визначених відповідними державними будівельними нормами на дорожні об\’єкти і цими Правилами;       розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;       смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;       спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;       скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку;       встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку;       випасати худобу та свійську птицю;       виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожнього об\’єкта або уповноваженого ним органу та погодження з Державтоінспекцією; ( Абзац дев\’ятий пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1714 від 24.12.2001 )       причалювати на човнах до опор мостів, влаштовувати стоянку човнів у межах охоронної зони мостів;       купатися, прати білизну, ловити рибу під мостами і в межах їх охоронних зон;       палити на шляхопроводах, мостах, естакадах, пішохідних містках, у тунелях і підземних пішохідних переходах.
 
      21. У спеціально обладнаних місцях для стоянки транспортних засобів і місцях відпочинку учасників дорожнього руху забороняється:       засмічувати територію, а також мити транспортні засоби в не передбачених для цього місцях; ( Абзац другий пункту 21 в редакції Постанови КМ N 1714 від 24.12.2001 )       розпалювати вогнища в місцях, які для цього не передбачені, та залишати вогнища непогашеними;       торгівля без дозволу власника дорожнього об\’єкта або уповноваженого ним органу та без погодження з Державтоінспекцією; ( Абзац четвертий пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1714 від 24.12.2001 )       зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття;       псувати обладнання місць стоянки, пошкоджувати зелені насадження.
 
      IV. Заходи щодо забезпечення збереження та функціонування       дорожніх об\’єктів
 
      22. Забороняється будівництво житлових будинків, господарських і промислових споруд у придорожній зоні автомобільних (позаміських) доріг на такій відстані від краю проїзної частини:       на ділянках доріг державного значення I, II і III категорій, що побудовані або будуються в обхід міст і селищ міського типу, сільських населених пунктів – не менше ніж 100 метрів; ( Абзац другий пункту 22 в редакції Постанови КМ N 1714 від 24.12.2001 )       на під\’їздах до обласних і великих промислових центрів – 50 метрів;       на ділянках доріг державного значення між населеними пунктами – 32,5 метра.
 
      23. Відкриття нових автобусних і тролейбусних маршрутів проводиться лише після обстеження дорожніх об\’єктів на цих маршрутах і за погодженням з власниками дорожніх об\’єктів або уповноваженими ними органами і Державтоінспекцією.
 
      24. Власники та користувачі земельних ділянок, що межують зі смугою відчуження автомобільних (позаміських) доріг або червоними лініями міських вулиць і доріг, зобов\’язані:       утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об\’єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;       установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходів для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об\’єкти;
 
      ( Абзац четвертий пункту 24 виключено на підставі Постанови КМ N 1714 від 24.12.2001 )
 
      у місцях розміщення споруд побутово-торговельного призначення та інших будинків і споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об\’єкти.
 
      25. Власники та користувачі земельних ділянок, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах смуги відчуження автомобільних (позаміських) доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг, зобов\’язані: ( Абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1714 від 24.12.2001 )       утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари, обладнані стоянки автомобілів, трамвайне полотно та інші елементи дорожніх об\’єктів;       забезпечувати прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі потреби проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами; ( Абзац третій пункту 25 в редакції Постанови КМ N 1714 від 24.12.2001 )       забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших використовуваних елементів дорожніх об\’єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;       у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об\’єктів, їх аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об\’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об\’єктів або уповноважених ними органів, а також Державтоінспекцію;       дотримувати вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об\’єктів.

Exit mobile version