Примітка 1. Допустимі рівні шуму від зовнішніх джерел в приміщеннях встановлюються

Примітка 1. Допустимі рівні шуму від зовнішніх джерел в приміщеннях встановлюються за умови забезпечення в них нормативної вентиляції (для житлових приміщень, палат, навчальних класів при відкритих кватирках, фрамугах, вузьких створах вікон) згідно з вимогами [110].
Примітка 2. Допустимі еквівалентні та максимальні рівні звуку та звукового тиску (в дБА) від засобів автомобільного, залізничного, авіаційного транспорту на відстані 2 м від огороджувальних конструкцій першого ешелону житлових будівель, будівель готелів, гуртожитків, які обернені у бік магістральних вулиць загальноміського і районного значення, залізниць, джерел авіаційного шуму, допускається приймати на 10 дБ (А) більшими від наведених в таблиці у позиціях 2,4.
Примітка 3. Рівні звукового тиску в октавних смугах частот в дБ, рівні звуку та еквівалентні рівні звуку в дБА для шуму, створюваного в приміщеннях і на територіях, прилеглих до будівель, системами кондиціювання повітря, повітряного опалення і вентиляції, слід приймати на 5 дБ (дБА) нижче вказаних у таблиці значень або фактичних рівнів шуму в цих приміщеннях, якщо останні не перевищують вказаних у таблиці значень (поправку для тонального та імпульсного шуму за таблицею 14.2 в цьому випадку приймати не слід).
Примітка 4. Час доби: вдень – з 8 год до 22 год, вночі – з 22 год до 8 год.
Таблиця 14.2 – Корекції до допустимих рівнів шуму на території
Береться до увагиДодаткові умовиКорекції: дБ; дБА
Характер шумуШирокосмуговий0
Тональний або імпульсний-5
Місце розташу-вання об\’єктаКурортний район, місця відпочинку, туризму, зелена зона міста-5
Житловий район, що проектується0
Район житлової забудови, що склалася+5
Примітка 1. Для нових об\’єктів, які будуються в сформованій забудові, корекцію +5 дБ(А) не застосовують згідно з вимогами [110].
Примітка 2. Поправку на місце розташування об\’єкта слід враховувати тільки для зовнішніх джерел шуму в житлових кімнатах квартир, спальних приміщеннях будинків відпочинку, пансіонатів і санаторіїв, приміщеннях закладів дошкільної, загальної середньої освіти, в будинках-інтернатах для осіб похилого віку та людей з інвалідністю, палатах закладів охорони здоров\’я, житлових кімнатах гуртожитків і номерах готелів та на території житлової забудови.
Акустичні розрахунки очікуваних рівнів звуку та звукового тиску в приміщеннях житлових і громадських будинків та на прилеглих до них територіях слід виконувати згідно з вимогами [110].
14.5.2Забезпечення на сельбищній території акустичного режиму слід здійснювати шляхом застосування містобудівних та будівельно-акустичних засобів захисту від шуму (будівництва шумо-захисних екранів, забезпечення необхідної звукоізоляції зовнішніх огороджувальних конструкцій будинків).
14.5.3Об\’єкти, що є джерелами шуму (автомобільний, залізничний та авіаційний транспорт, шахтні вентиляційні стволи, дискотеки та розважальні заклади) для житлової та громадської території, зон масового відпочинку, природоохоронних, курортних територій та об\’єктів, слід розміщувати за умови організації шумозахисних заходів. Достатність прийнятих заходів повинна бути підтверджена акустичним розрахунком при проектуванні конкретних об\’єктів.
Розміщення підприємств, транспортних магістралей, аеродромів та інших об\’єктів з джерелами шуму при плануванні і забудові населених пунктів слід здійснювати згідно з вимогами [110].
Допустимі рівні звуку та звукового тиску на територіях промислових об\’єктів визначаються відповідно до вимог [110].

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code