При розміщенні об\’єктів в центральній частині міста та історично сформованих районах

При розміщенні об\’єктів в центральній частині міста та історично сформованих районах най-крупніших, крупних і великих міст та в умовах реконструкції розрахунки кількості машиномісць на території житлової забудови можуть бути зменшені згідно з відповідним детальним планом, але не більше ніж на 20 %.
Таблиця 10.5 – Нормативні показники кількості машиномісць для різних типів житлової забудови

з/пТип житлового будинку і квартир за рівнем комфорту та соціальної спрямованостіКількість машиномісць на двох- кімнатну або більше квартиру
для постійного зберігання автомобілівдля тимчасового зберігання автомобілів (гостьові стоянки)
1Житлові будинки, що розміщуються у зонах міста: центральній1,000,15
серединній0,800,15
периферійній0,500,15
2Доступне житло, що будується за державної підтримки0,400,15
3Житловий фонд соціального призначення (соціальне житло)0,150,15
Примітка. Кількість машиномісць для однокімнатних квартир визначається з використанням коефіцієнта 0,5.
10.8.2Гаражі та автостоянки індивідуальних автомобілів рекомендується розміщувати на периферії житлових районів і міжмагістральних територіях або у їх межах на ділянках, віддалених від місць, призначених для ігор дітей і відпочинку населення.
10.8.3У житлових районах із новою багатоповерховою забудовою пріоритетним типом гаражів для постійного зберігання індивідуальних легкових авомобілів слід передбачати окремо розташовані багатоповерхові надземні (до дев\’яти поверхів), підземні (до п\’яти поверхів) та комбіновані надземно-підземні, вбудовано-прибудовані, в тому числі і механізовані (автоматизовані) гаражі. Допускається влаштування гаражів, вбудованих у перші, цокольні й підвальні поверхи багатоповерхових житлових будинків, а також відкритих автостоянок із наступним їх перевлаштуванням у гаражі.
В умовах житлової забудови до п\’яти поверхів постійне зберігання легкових автомобілів доцільно передбачати у малоповерхових (до трьох поверхів) окремо розташованих наземних, підземних та наземно-підземних, у тому числі й механізованих (автоматизованих) гаражах найпростіших типів, а також на відкритих автостоянках.
При розміщенні об\’єктів у центральних, історично сформованих районах найкрупніших, крупних та великих міст, у тому числі при будівництві багатоквартирних житлових будинків слід передбачати лише з підземними гаражами.
Розміщення боксових гаражів на території житлових кварталів, мікрорайонів багатоквартирної житлової забудови не допускається.
Примітка. Під житловими будинками підземні гаражі допускається розміщувати тільки для легкових автомобілів, які належать мешканцям цих житлових будинків.
10.8.4Відстань від місця проживання власника транспортного засобу до гаражів і автостоянок постійного зберігання легкових автомобілів не повинна перевищувати 700 м, а в умовах реконструкції території – 1000 м.
Віддаленість автостоянок, призначених для тимчасового зберігання (гостьові) від входів у житлові будинки, не повинна перевищувати 150 м.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code