Формування зовішнього транспортного вузла населеного пункту

Формування зовішнього транспортного вузла населеного пункту та прилеглих до нього територій має базуватися на матеріалах проекту національної транспортної стратегії України, що спрямована на будівництво залізниць і автомобільних доріг, спорудження нових, перш за все, швидкісних магістралей, та створення на їх основі національної мережі транспортних коридорів. Такі коридори повинні проходити поза перспективними межами територій населених пунктів і з\’єднуватися дорогами з розв\’язками в різних рівнях з магістралями загальноміського значення.
10.1.4При плануванні трас нових залізничних і автомобільних обходів населених пунктів для автомобільніх доріг державного значення слід передбачати:
-посилення шляхом дублювання та підвищення пропускної здатності головних в\’їздів/виїздів до міст-центрів;
-переведення існуючих автодоріг у вищі категорії;
-створення нової та модернізація існуючої мережі місцевих автодоріг, по яких проходять маршрути з підвезення сільського населення до центрів об\’єднаних територіальних громад або до зупинок і станцій приміських залізниць.
10.1.5Нові ділянки залізничних магістралей та автомобільних доріг І-ІІІ категорій слід перед-бачати за межами територій, що призначені для перспективного розвитку населених пунктів. У разі неможливості такого прокладання допускається їх проходження через територію населеного пункту в наземному чи естакадному коридорах, обладнаних шумозахисними пристроями та розв\’язками руху, з відповідним забезпеченням транспортних і пішохідних зв\’язків між окремими частинами населених пунктів, роз\’єднаних цими коридорами.
10.1.6Відстані від бровки земляного полотна магістральних автомобільних доріг до житлової, дачної та садової забудови слід приймати згідно з вимогами [76], [77]
Між залізницею і житловою забудовою слід передбачати санітарно-захисну зону, ширина якої, рахуючи від осі крайньої залізничної колії до будівель (за умови забезпечення на прилеглій території житлової та громадської забудови нормативних рівнів шуму), має бути не менше 100 м, а при розташуванні залізниці в виїмці та при здійсненні спеціальних шумозахисних заходів на відстані не менше 50 м. При цьому, понад 50 % площі санітарно-захисної зони має бути озеленено. Її ширину до меж ділянок садової і дачної забудови необхідно приймати не менш ніж 50 м при обов\’язковому використанні шумозахисного озеленення або інших шумозахисних та природоохоронних заходів.
10.1.7Існуючі під\’їзні залізничні колії, що проходять по території населеного пункту до про – мислових підприємств та складських об\’єктів, доцільно передбачати до ліквідації з передачею їх вантажообігу на автомобільний транспорт. Якщо за певних умов закриття під\’їзних колій неможливе, їх перетин з магістральними вулицями має вирішуватись в різних рівнях.
10.1.8Транспортно-складські комплекси, в яких здійснюється накопичення та формування за відповідними маршрутами контейнерних та інших вантажів, слід розташовувати або передбачати до виносу за межі житлових, ланшафтних та рекреаційних територій, наближаючи до транспортних коридорів переважно в вузлах, де перетинаються декілька видів зовнішнього транспортуй морських і річкових портах, прикордонних пунктах пропуску і з\’єднуватися під\’їздами з найближчими населеними пунктами.
Вантажні залізничні та автомобільні станції, двори, сортувальні та промислові станції слід розміщувати за межами сельбищних територій поблизу промислово-складських районів на внут- рішньовузлових, з\’єднувальних чи спеціальних ходах або обхідних дорогах.
Примітка. Не допускається будівництво нових та розвиток існуючих залізничних сортувальних, вантажних і технічних станцій, вантажних майданчиків, контейнерних площадок, складських комплексів і під\’їздів до них в межах сельбищних, ландшафтних та рекреаційних територій.
10.1.9Перевалочні зони морських та річкових портів доцільно розміщувати поза межею населеного пункту або на його території в периферійній зоні, поблизу сортувальних і великих вантажних залізничних станцій.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code