Максимальна пропускна здатність пішохідних доріг та стежок на території туристичних зон

Максимальна пропускна здатність пішохідних доріг та стежок на території туристичних зон повинна становити не більше, осіб/га: гравійних – 100, земляних – 75, трав\’яних – 50.
8.6.13Ботанічні сади слід розміщувати на територіях, які мають сприятливі природні умови для вирощування, збереження та використання рідкісних і типових видів місцевої і світової флори, як у межах населених пунктів, так і на заміських та позаміських територіях.
Мінімальні розміри площі території ботанічних садів та їх функціональних зон слід приймати з розрахунку: експозиційна зона – 100 м2 на одного відвідувача; наукова зона – 75 м2, адміністративно-господарська зона – 30 м2 на одного працівника; площа заповідної зони не регламентується. На території ботанічного саду можлива організація рекреаційної зони, яка може займати 10-15 % його площі.
Кількість відвідувачів рекреаційної зони визначається, виходячи з розрахунку 150 м2 території на одну особу.
Примітка. Заповідна зона природного ландшафту може входити до складу експозиційної і наукової зони або бути відсутньою.
8.6.14Дендрологічні парки розміщуються на територіях, які мають спеціально створені умови для збереження різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій. На території дендрологічних парків виділяються функціональні зони відповідно до вимог, встановлених для ботанічних садів.
Розміри площі території експозиційної та рекреаційної зон дендрологічного парку слід приймати від 65 % до 80 % з розрахунку орієнтовно 1000 м2 на одного відвідувача.
8.6.15Зоологічні парки в залежності від їх основних функцій розподіляються на:
-науково-дослідні;
-демонстраційні;
-пізнавально-освітні.
Територія зоологічних парків з відповідними умовами для збереження рідкісних експозиційних та місцевих видів тварин повинна становити в межах від 1 га і до 1000 га у межах міст та зон їх впливу.
Мінімальні розміри площі території зоологічних парків та їх функціональних зон приймаються з розрахунку:
-експозиційна зона – 75 м2 на одного відвідувача;
-рекреаційна зона – 65 м2 на одного відвідувача;
-наукова – 30 м на одного працівника;
-адміністративно-господарська – 20 м2 на одного працівника.
8.6.16Парки-пам\’ятки садово-паркового мистецтва розташовуються як у межах населених пунктів, так і на позаміських територіях. Можуть бути як самостійними архітектурно-ландшафтними об\’єктами, так і складовими частинами ансамблів палаців-музеїв, старовинних садиб, археологічних парків, містобудівних комплексів. На території парків-пам\’яток садово-паркового мистецтва слід виділяти такі функціональні зони: експозиційну, рекреаційну, наукову, адміністративно-господарську. В межах території парків-пам\’яток доцільно створення альтернативних функціональних зон: культурно-історичної (заповідної), буферної (для організації рекреації й обслуговування) та охоронної (завширшки 150 м від зовнішньої межі парку).
8.7Природно-заповідні території
8.7.1У межах населених пунктів, на приміських та позаміських територіях на землях природно- заповідного та іншого природоохоронного, історико-культурного призначення слід передбачати організацію нових та збереження існуючих природних та штучно створених об\’єктів – національних природних парків, регіональних ландшафтних парків, ботанічних, дендрологічних та зоологічних парків, парків-пам\’яток садово-паркового мистецтва та використовувати їх з рекреаційною та екскурсійною метою.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code