Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
112016 28

Принципи формування центрів професійно-трудової реабілітації інвалідів та інших мало мобільних груп населення

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Подготовка эскиза для получения стройпаспорта! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Мои публикации | Просмотров: 10 927

Прокопенко О.В. Принципи формування центрів професійно-трудової реабілітації інвалідів та інших маломобільних груп населення. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури за спеціальністю 18.00.02 – Архітектура будівель та споруд. – Київський національний університет будівництва та архітектури, Київ, 2007.

В дисертації проаналізовано історію виникнення та досвід проектування, будівництва та експлуатації комплексних закладів професійно-трудової реабілітації інвалідів. Вивчені та оброблені результати опитувань, натурних спостережень і аналізу проектних рішень. Сформовано новий тип громадського закладу соціального, реабілітаційного та навчально-трудового призначення з дотриманням умов безбар`єрного простору.

Розроблені принципи формування центрів професійно-трудової реабілітації: доступності планувальної структури для інвалідів; комплексності функціональних процесів; трансформації приміщень; комфортності об`ємно-планувального рішення. Виявлені основні функціональні зони центрів: вхідна, реабілітаційна, фізкультурно-оздоровча, відпочинку та господарська.

Запропонована модель розташування центрів професійно-трудової реабілітації в умовах житлового середовища. На особисто проведених дослідженнях визначена нормативна величина з розрахунку 1 місце в центрі на 1000 людей.

Номенклатурний ряд складається з центрів: місткістю до 50 місць для обслуговування житлового будинку, у складі приміщення виробничої практики, допоміжні й обслуговуючі приміщення, гурткові приміщення; місткістю 100-200 місць, у складі актовий зал, гурткові приміщення, бібліотека, учбово-спортивні приміщення, приміщення громадського харчування; місткістю 100-1000 місць, у складі учбово-виробничі приміщення (однієї галузі), учбово-спортивні приміщення, приміщення учбово-військового циклу, технічний центр, лекційна аудиторія, актовий зал, гурткові приміщення, бібліотека, медпункт, їдальня, допоміжні й обслуговуючі приміщення.

Визначені та надані основні особливості проектування центрів професійно-трудової реабілітації.

Ключові слова: інвалід, реабілітаційний центр, типологія, архітектурно-планувальна організація, принципи формування.

 

Градостроительный расчет для получения градостроительных условий и ограничений, архитектурное проектирование, разработка эскиза намерений застройки для получения строительного паспорта застройки в Киеве!

112016 28

Використання геоінформаційних технологій для оптимізації процесу реорганізації первинної ланки системи охорони здоров'я

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Подготовка эскиза для получения стройпаспорта! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Мои публикации | Просмотров: 10 860

ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ РЕОРГАНІЗАЦІЇ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
О.В. Прокопенко
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України

Аннотация. Показано, что развитие системы предоставления населению доступной и высококачественной первичной медико-санитарной помощи на основах семейной медицины и ее эффективное функционирование невозможно без применения ГИС-технологий. 

Погіршення стану здоров’я населення України, високі показники смертності осіб працездатного віку, зменшення середньої тривалості життя, нерівний доступ до медичнюї допомоги потребує організаційних змін медичної галузі, існуюча система охорони здоров’я вже не взмозі задовольнити потреби у медичній допомозі. Як показує світовий досвід, лише розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини дасть змогу істотно вплинути на поліпшення демографічної ситуації, досягти справедливого розподілу і раціонального використання бюджетних коштів. За даними ВООЗ у більшості держав світу на частку первинної медико- санітарної допомоги припадає до 90 % загального обсягу медичних послуг, а частка лікарів загальної практики, тобто сімейних лікарів, складає 30-50 % серед лікарів галузі охорони здоров’я. 

Закон України «Про затвердження Загально-державної програми розвитку первинної медико- санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на період до 2011 року» передбачає визначення реальної потреби амбулаторій загальної практики- сімейної медицини та житла для сімейних лікарів і врахування її у містобудівній документації. Реальну потребу амбулаторій сімейної медицини неможливо визначити без створення єдиної структурованої інформаційної системи обліку стану здоров’я населення на основі персоніфікованого обліку з "прив’язкою” кожного випадку захворювання до конкретної області, району, міста, житлового будинку. А це неможливо без ведення містобудівного кадастру. Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» будуть врегульовані питання забезпечення впровадження містобудівного кадастру, як державної системи зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови, питання інформаційних ресурсів, державних будівельних норм, стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів. Таким чином, існують всі передумови для оптимізації процесу реорганізації системи охорони здоров’я за допомогою ГІС-технологій. Для цього необхідно:
-розробити систему надання населенню високоякісної медичної допомоги на засадах сімейної медицини (удосконалити нормативно-правову та науково-методичну базу, розробити і впровадити стандарти первинної медико-санітарної допомоги та критерії оцінки її якості і т.д.);
-вивчити демографічну ситуацію, динаміку змін стану здоров’я населення, характер міграційних процесів;
-визначити реальну потребу амбу іаторій загальної практики-сімейної медицини;
-побудувати моделі медико-демографічних процесів з використанням алгоритмів прогнозування;
-визначити стратегію реформування системи первинної медико-санітарної допомоги.
Амбулаторії загальної практики - сімейної медицини діють за сімейно-територіальним принципом, тому саме використання ГІС- технологій, які дають можливість візуальної та статистичної оцінки розбіжностей між територіями, дозволяє здійснити територіальну прив’язку статистичної інформації аж до рівня окремих будинків. При цьому зникає необхідність визначати територіально-операційні одиниці, тому що просторове групування даних може здійснюватися за кожною сукупністю будівель і відповідних територій.
Таким чином, геоінформаційні системи є актуальним і перспективним інструме лгом підвищення ефективності управління сферою охорони здоров’я.

 

Градостроительный расчет для получения градостроительных условий и ограничений, архитектурное проектирование, разработка эскиза намерений застройки для получения строительного паспорта застройки в Киеве!

Назад 1 2 3 Далее

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.