ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 27 листопада 2013 р. № 976
КРИТЕРІЇ, 
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за топографо-геодезичною і картографічною діяльністю Державним агентством земельних ресурсів
1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за топографо-геодезичною і картографічною діяльністю, є:
види виконуваних топографо-геодезичних і картографічних робіт;
додержання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності.
2. Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання незалежно від форми власності належать до одного з трьох ступенів ризику – високого, середнього або незначного.
3. До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти, які:
1) протягом останніх трьох років, що передують плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) допустили порушення вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності;
2) виконують топографо-геодезичні роботи на об’єктах, що становлять підвищену екологічну небезпеку, – атомної енергетики; видобування нафти і природного газу; вугільної, гірничодобувної промисловості; будівництва гідроенергетичних та гідротехнічних споруд і меліоративних систем; будівництва аеропортів, залізничних вузлів і вокзалів, автовокзалів, річкових і морських портів, залізничних і автомобільних магістралей, метрополітенів;
3) виконують топографо-геодезичні і картографічні роботи загальнодержавного призначення.
4. До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб’єкти, які за останній рік виконували хоча б один з таких видів топографо-геодезичних і картографічних робіт спеціального призначення для забезпечення:
1) кадастрової діяльності:
створення, розвиток і підтримка в робочому стані геодезичних мереж спеціального призначення;
створення і оновлення картографічної основи державних кадастрів (земельного, водного, лісового, містобудівного кадастрів, кадастру родовищ і проявів корисних копалин, кадастру природних лікувальних ресурсів, кадастрів тваринного і рослинного світу);
створення місцевих систем координат;
2) містобудівної діяльності:
створення геодезичних та картографічних матеріалів і даних для планування території;
проектування, будівництва і реконструкції об’єктів IV і V категорій складності;
створення інженерної та транспортної інфраструктури.
5. До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб’єкти, які виконують топографо-геодезичні і картографічні роботи, але не віднесені до суб’єктів господарювання з високим і середнім ступенем ризику.
6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за топографо-геодезичною і картографічною діяльністю здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику – не частіше ніж один раз на рік;
із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на три роки;
з незначним ступенем ризику – не частіше ніж один раз на п’ять років.
7. У разі коли за результатами двох останніх планових перевірок не виявлено фактів порушення вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, наступна планова перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.
8. У разі коли суб’єкта господарювання віднесено одночасно до двох або більше ступенів ризику з тих, до яких він може бути віднесений, такий суб’єкт належить до більш високого ступеня ризику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code