Повірки та дослідження кутомірних приладів

Повірки та дослідження кутомірних приладів
 
     1. Перевірка працездатності та взаємодії рухомих вузлів теодоліта. Перевірка стійкості штатива і підставки.
     2. Перевірка та юстування наставних рівнів.
     3. Перевірка правильності встановлення ниток зорової труби.
     4. Перевірка перпендикулярності візирної осі до осі обертання зорової труби (колімаційна помилка). Величина подвійної колімаційної помилки не повинна перевищувати 20\’\’.
     5. Перевірка перпендикулярності горизонтальної та вертикальної осей. Величина перпендикулярності осей (кут і) не повинен бути більше 5\’\’.
     6. Перевірка суміщення візирної осі оптичного центриру з віссю обертання алідади.
     7. Перевірка роботи компенсатора.
     8. Перевірка місця нуля (зеніту) вертикального круга.
     9. Дослідження систематичних помилок оптичного мікрометра, які не повинні перевищувати 1\’\’ для теодолітів типу Т-1 і 1\’\’.5 – для теодолітів типу Т-2;
     10. Визначення помилок суміщення штрихів по горизонтальному і вертикальному кругах. Середня квадратична помилка одного суміщення в теодоліті типу Т-1 не повинна перевищувати 0.3\’\’ для мікрометра горизонтального круга і 0.6\’\’ для мікрометра вертикального круга; у теодолітах типу Т-2 відповідні величини повинні бути 0.5\’\’ і 0.6\’\’;
     11. Визначення мертвого ходу оптичного мікрометра. Окремі різниці \”право мінус ліво\” повинні лежати в границях від -1\’\’ до +1\’\’ у теодолітів типу Т-1.
     12. Дослідження ексцентриситету горизонтального круга. Ексцентриситет лімба не повинен перевищувати 20\’\’ для теодолітів типу Т-1 і 40\’\’ для теодолітів типу Т-2.
     13. Визначення ексцентриситету алідади горизонтального круга. Ексцентриситет алідади горизонтального круга не повинен перевищувати 20\’\’ для теодолітів типу Т-l і 40\’\’ для теодолітів типу Т2.
     14. Визначення рену оптичного мікрометра.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code