При проектуванні житлових, суспільних, виробничих будинків

При проектуванні житлових, суспільних, виробничих і транспортних будинків і споруджень варто враховувати можливості використання їхніми інвалідами, у тому числі, що пересуваються з допомогою крісел- колясок або інших допоміжних засобів і пристосувань.
3.1.2.* Розраховані на проживання інвалідів і старих багатоквартирні (із числом квартир більше двох) і спеціалізовані житлові будинки, а також будинку спеціалізованих установ і підприємств для інвалідів і старих варто проектувати не нижче другого ступеня вогнестійкості, при цьому поверховість спеціалізованих житлових будинків не повинна перевищувати трьох поверхів, а будинків спеціалізованих дитячих установ – двох поверхів.
3.1.3. При проектуванні суспільних будинків і споруджень різного призначення, включаючи учбово-допоміжні установи, а також гуртожитків варто передбачати місця для інвалідів з розрахунку не менш 2 %, а в санаторних установах і установах відпочинку й туризму – не менш 3 % загальної місткості будинку.
3.1.4. У спортивних і видовищних будинках і спорудженнях кількість місць у залах і на трибунах для інвалідів на кріслах- колясках варто встановлювати з розрахунку 1 місце на кожні 300 місць, але не менш 4 місць для інвалідів, при загальній місткості до 1 тис. чіл., а при більшій місткості – 20 місць плюс по 1 % на кожні 100 місць понад 1 тис. чола.
3.1.5.* У будинках, призначених для перебування або відвідування інвалідів, загальна місткість приміщень, що виходять у тупиковий коридор, не повинна перевищувати 30 чіл.
У житлових блоках спеціалізованих дошкільних установ і будинків для інвалідів з порушеннями зору не допускається пристрій виходів у тупиковий загальний коридор із приміщень, призначених для постійного перебування інвалідів.
3.1.6. Квартири, що користуються для пересування кріслами- колясками й іншими пристосуваннями самотніх інвалідів і інвалідів з родинами, а також житлові осередку в спеціалізованих житлових будинках і гуртожитках, номера в готелях і санаторіях з місцями для таких інвалідів варто розташовувати, як правило, на першому поверсі.
3.1.7. При пристрої виходу на рогулі земельну ділянку з розташованих на першому поверсі будинку балконів квартир для інвалідів, що користуються кріслами- колясками, цей вихід повинен бути постачений пандусом або підйомником.
3.1.8. Площа кухні у квартирах для інвалідів, що користуються кріслом- коляскою, повинна бути не менш 9 м2, а її ширина не менш 2,2 м.
3.1.9. У передньої квартири або жилою осередку для инвалидов. пользующихся кріслами- колясками, або в безпосередній близькості від передньої варто передбачати місце або комору для зберігання крісла-коляски.
3.1.10. При проектуванні в складі призначеної для проживання інваліда квартири коморі для зберігання інструментів, матеріалів і виробів, використовуваних при роботах вдома , площа такої комори повинна бути не менш 4 м2.
3.1.11. Убудовані в житлові будинки або встроенно- прибудовані до них приміщення культурно-побутового й медичного обслуговування інвалідів e старих варто розташовувати не вище другого поверху.
3.1.12. В установах медичного обслуговування населення, а також у будинках і спорудженнях спортивного призначення варто передбачати кабінет лікаря площею не менш 16 м2 і приміщення для масажу площею з розрахунку не менш 16 м2 на кожний масажний стіл з кімнатою площею не менш 6 м2 для перевдягання інвалідів.
3.1.13. При проектуванні вестибюля й гардероба в суспільних будинках і спорудженнях варто передбачати місця для людей, що супроводжують інвалідів, з розрахунку не менш 0,5 м2 на кожного інваліда.
3.1.14.* Житлові приміщення спеціалізованих житлових будинків і територіальних центрів соціального обслуговування варто проектувати з балконами (лоджіями) глибиною не менш 1,4 м.
3.1.15.* У залах для глядачів варто передбачати не менш трьох зрительских місць, оборудуемых індивідуальними слуховыми апаратами для інвалідів з ослабленим слухом або порушеннями зору. Місця для інвалідів у кріслах- колясках не слід розташовувати групами чисельністю більше трьох в одному ряді.
3.1.16.* Не допускається передбачати шляхи евакуації інвалідів і старих по відкритим зовнішнім металевим сходам.

4. БУДИНКИ Й СПОРУДЖЕННЯ СПОРТИВНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

4.1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

4.1.1. Зали й приміщення, призначені для фізкультурно-оздоровчих занять інвалідів, варто проектувати в складі спортивних корпусів убудованими в будинки іншого призначення або прибудованими до них, а також в окремо вартих будинках.
4.1.2. Для занять людей з повною або частковою втратою зору не допускається використання окремих площадок і зон, выгороженных у бактеризувати залах перегородками, що не забезпечують акустичної ізоляції. У спортивних залах, призначених для цих категорій людей, варто передбачати звуковбирні акустичні стелі, а на стінах залів – обшивання м’якими й пружними матеріалами на висоту не менш 2 м від підлоги й установку горизонтальних поручнів.
4.1.3. Уздовж бігової доріжки з боку зрительских місць варто передбачати смугу безпеки шириною не менш 1 м, а за її межами – вільний простір шириною не менш 3 м для розміщення інвалідів на кріслах- колясках.
4.1.4. Навколо зон і площадок для занять інвалідів, що користуються при пересуванні кріслами- колясками, варто влаштовувати смуги безпеки шириною не менш 2 м, а по торцевим (коротким) сторонах ігрових площадок – не менш 3 м. На тенісних кортах зона безпеки повинна бути збільшена: уздовж площадок до 4 м, по торцевих сторонах – до 6 м.
4.1.5. У випадку якщо бігова доріжка відділена від зрительских місць огородженням, у ньому варто передбачати проходи для інвалідів на відстані друг від друга не менш 100 м.
4.1.6. Для забезпечення орієнтації й безпеки спортсменів з повною або частковою втратою зору треба:
використовувати як орієнтири для напрямку руху звукові маяки;
улаштовувати по периметрі ігрових площадок смугу орієнтації шириною не менш 1,5 м із прилягаючої до неї смугою безпеки шириною не менш 2,5 м;
улаштовувати смугу орієнтації шириною не менш 2 м уздовж доріжок для бігу або розбігу перед стрибком;
передбачати на біговій доріжці зону старту довжиною по напрямку руху не менш 5 м і зону фінішу – довжиною не менш 25 м;
улаштовувати смугу орієнтації шириною не менш 1,2 м по периметрі ванн басейнів.
Смуги орієнтації, а також повороти бігових доріжок, зони стартів і фінішів, толчковые зони при стрибках повинні виділятися фактурною поверхнею покриття з яскравим контрастним кольором.
4.1.7.* На відкритих площинних спорудженнях, призначених для занять людей з повною або частковою втратою зору, варто передбачати захист від шуму зон і площадок зеленими насадженнями із сумарним розрахунковим рівнем звукозащиты по літньому періоді року не нижче 3 дб.
4.1.8.* При проектуванні лазні сухого жару (сауни) її приміщення варто розташовувати в окремо вартому будинку або на першому поверсі будинку не нижче другого ступеня вогнестійкості з дотриманням вимог протипожежних норм і 2.08.02-89*.

Без категорії

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code