Вимоги до утримання голубів

Вимоги до утримання голубів
3.1. Для профілактики захворювань серед голубів особи, що їх утримують, зобов\’язані дотримуватися Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 19 грудня 2006 року N 100, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19 січня 2007 року за N 42/13309 (із змінами), та цих Вимог.
3.2. Особи, що утримують голубів, повинні постійно стежити за станом їх здоров\’я і при перших ознаках захворювання звертатися для встановлення діагнозу до державної установи ветеринарної медицини або до закладу ветеринарної медицини.
3.3. Особи, що утримують голубів, зобов\’язані організовувати захист голубів від занесення інфекції, а у випадку її виникнення – локалізувати та не допустити розповсюдження хвороби як у голубнику, зокрема через годівниці, напувалки, які можуть бути забруднені виділеннями та інфікованими збудниками інфекційних хвороб, так і за межі голубника.
3.4. Для контролю за епізоотичною ситуацією і в разі необхідності встановлення діагнозу серед поголів\’я голубів здійснюють відбір проб (крові, посліду, клоакальних, трахеальних змивів тощо) з метою проведення лабораторних досліджень в лабораторіях ветеринарної медицини на вірусні та бактеріальні захворювання голубів (грип птиці, хвороба Ньюкасла, орнітоз, пастерельоз тощо). Відбір і доставка до лабораторій ветеринарної медицини для досліджень проб посліду можуть бути проведені особами, що утримують голубів, а проб іншого біоматеріалу – лікарем ветеринарної медицини.
Якщо в голубнику утримується невелика кількість голубів (від 40 до 60 голів), то проби для дослідження відбираються від усіх птахів.
Проби свіжого посліду можуть служити альтернативою клоакальним змивам, якщо вони не можуть бути відібрані від голубів.
Трахеальні, клоакальні змиви та сироватку крові доставляють до лабораторії ветеринарної медицини з дотриманням холодового режиму: негайне охолодження після відбору проб з використанням пакетів льоду або холодоелементів з гелю в термовалізах та транспортування протягом доби до лабораторії ветеринарної медицини.
Відібрані зразки при транспортуванні повинні асептично зберігатися при температурі не вище +1° C – +4° C. Якщо транспортування біоматеріалу до лабораторії ветеринарної медицини триває більше доби з моменту відбирання зразків, їх заморожують.
Заморожені зразки біоматеріалів від птахів можна зберігати до двох діб при температурі до +4° C або до семи діб при температурі до -18° C ± 2° C. Для більш тривалого зберігання їх заморожують при температурі -70° C.
Заморожена сироватка крові може зберігатись при температурі +4° C до п\’яти діб, для більш тривалого зберігання її заморожують при температурі -18° C ± 2° C.
Для проведення дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції допускається зберігання відібраного матеріалу від птахів протягом доби при температурі від +2° C до +8° C або до семи діб при температурі -18° C ± 2° C.
Відбір біоматеріалу для дослідження та транспортування його проводиться так само, як інфікованого матеріалу.
3.5. Голуби незалежно від породи в обов\’язковому порядку вакцинуються проти параміксовірусної інфекції (хвороба Ньюкасла), віспи птиці і сальмонельозу відповідно до епізоотичної ситуації регіону. Вакцини, що використовуються для вакцинації голубів, повинні бути зареєстровані в Україні.
Після вакцинації обов\’язковим є проведення контролю напруги імунітету, для чого до лабораторій ветеринарної медицини направляють проби сироватки крові в кількості: від зграй, що налічують до 100 голів, – 10 проб, від 100 до 300 голів – 15 проб, більше 300 голів – 20 проб.
3.6. Санацію та дезінфекцію голубника проводять відповідно до вимог Інструкції з проведення санітарної обробки – дезінфекції, дезінсекції та дератизації об\’єктів птахівництва, затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 20 червня 2007 року N 69, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13 липня 2007 року за N 813/14080.
Крім того, дезінфекцію голубника допускається проводити шляхом аерозольної газації з використанням однохлористого йоду з розрахунку 3 мл на 1 м3 площі голубника з додаванням 1 г алюмінієвих пудри або дроту на кожні 10 мл розчину. Експозиція при цьому має становити не менше 25 – 30 хв. при вологості повітря у голубнику не менше 75 %.
При виборі дезінфекційного засобу враховують, проти якого виду збудника хвороби він активний, його токсичність для голубів, корозійну активність.
Після механічної очистки кліток, інвентарю тощо допускається проводити їх знезараження вогнем паяльної лампи або газової горілки з дотриманням правил пожежної безпеки.
3.7. Профілактична дезінфекція проводиться щотижня, а у разі спалаху хвороби – відповідно до рекомендацій лікаря ветеринарної медицини. При цьому проводиться механічне очищення приміщення, обладнання та інвентарю з подальшою дезінфекцією. Забруднені місця миють гарячою водою або розчинами мийних засобів. При проведенні дезінфекції голубів видаляють з голубника або вживають заходів щодо унеможливлення потрапляння дезінфекційних розчинів на голубів, в корми і воду. Після проведення дезінфекції проводиться повторне миття годівниць та напувалок чистою водою.
Механічне очищення годівниць та миття напувалок проводяться щодня.

Без категорії

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code