Таблиця 15.3 – Відстані між виробничими будівлями промислових підприємств, будівлями

Таблиця 15.3 – Відстані між виробничими будівлями промислових підприємств, будівлями і спорудами сільськогосподарських підприємств в залежності від ступеня вогнестійкості
Ступінь вогнестійкості будівель та спорудВідстань при ступені вогнестійкості будівель та споруд, м
I, II, ШаIIIIII6, IV, IVa, V
I, II, ІІІаНе нормується для будівель та споруд з виробництвом категорій Г та Д912
9 м для будівель та споруд з виробництвом категорій А, Б і В (див. примітку)
III91215
ІІІб, IV, IVa, V121518
Примітка. Відстані для будівель і споруд II ступеня вогнестійкості з виробництвом категорій А, Б, В зменшуються з 9 м до 6 м при додержанні однієї з таких умов:
а)якщо будівля або споруда обладнується автоматичними системами пожежогасіння;
б)якщо питома пожежна навантага в будівлях категорії В за пожежною небезпекою менше або дорівнює 10 кг на 1 м2.
15.2.6Протипожежні відстані від житлових і громадських будинків до трамвайних, тролейбусних, автобусних парків, депо метрополітену слід приймати не менше 50 м.
15.2.7Відстані від житлових і громадських будинків до складів I групи для зберігання нафти і нафтопродуктів слід приймати відповідно до вимог чинних норм, а до складів горючої речовини II групи, які передбачаються у складі котелень, дизельних електростанцій та інших енергооб\’єктів, що обслуговують житлові та громадські будинки, – не менше встановлених у таблиці 15.4.
Таблиця 15.4 – Відстані від житлових і громадських будинків до складів зберігання нафти і нафтопродуктів
Ємність складу, м3Житлові і громадські будинки при ступені вогнестійкості
I, IIIIIIIIa, III6, IV, IVa, V
Більше 800 до 10000404550
Більше 100 до 800303540
До 100202530
Примітка 1. Відстань від будинків закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, установ охорони здоров\’я і відпочинку, видовищних установ і спортивних споруд до складів ємністю до 100 м3 слід збільшувати у два рази, а до складів ємністю понад 100 м3 приймати відповідно до [98].
Примітка 2. На присадибних ділянках житлових будинків допускається підземне зберігання горючих речовин у резервуарах (крім скрапленого вуглеводневого газу) ємністю до 2 м3, до яких повинен бути забезпечений транспортний під\’їзд. Відстань від цих ємностей до будинків I, II, III, ІІІа, ІІІб, ступенів вогнестійкості слід приймати не менше 9 м; IV, !Уа, V ступенів вогнестійкості – 12 м. Вимоги до улаштування резервуарів зі скрапленим вуглеводневим газом на території приватної забудови наведено в [84].
15.2.8Протипожежні відстані від об\’єктів навколишнього середовища до споруд АЗС рідкого моторного палива слід приймати згідно з таблицею 15.5.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code