Таблиця 15.1 – Мінімальна кількість основних пожежних автомобілів

Таблиця 15.1 – Мінімальна кількість основних пожежних автомобілів
При кількості жителів міста або іншого поселенняКількість основних пожежних автомобілів (автоцистерн або автонасосів)
До 1 тис. осіб1
Більше 1 до 7 тис. осіб2
Більше 8 до 20 тис. осіб1 на 4 тис. осіб
Більше 21 до 50 тис. осіб1 на 5 тис. осіб
Більше 51 до 100 тис. осіб1 на 6,5 тис. осіб
Більше 101 до 200 тис. осіб1 на 7,0 тис. осіб
Більше 201 до 500 тис. осіб1 на 8,0 тис. осіб
Більше 501 до 1000 тис. осіб1 на 10,0 тис. осіб
Більше 1000 до 2000 тис. осіб1 на 15,0 тис. осіб
Понад 2001 тис. осіб1 на 20,0 тис. осіб
15.1.3Пожежно-рятувальні підрозділи (частини) відповідно до [37], [104] розміщуються:
-із розрахунку району виїзду пожежно-рятувального підрозділу не більше ніж 3 км у функціо-нальних зонах населених пунктів згідно з вимогами розділу 5 по дорогах загального користування для міст та селищ;
-2 км – для підприємств з виробництвами категорій А, Б, В, що займають більше 50 % всієї площі забудови;
-4 км – для підприємств з виробництвами категорій А, Б, В, що займають менше ніж 50 % площі забудови, а також підприємств з виробництвами категорій Г та Д або із розрахунку прибуття пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику за час, що не перевищує: для території міст та селищ міського типу – 10 хв; для сільських населених пунктів та за межами населених пунктів – 20 хв.
Примітка 1. Район виїзду пожежно-рятувального підрозділу повинен визначатися по шляху слідування до найбільш віддаленої будівлі або споруди підприємства по дорогах загального користування або проїздах. У разі перевищення довжини вказаного шляху слідування на майданчику підприємства необхідно передбачати додаткові пожежні депо III типу з урахуванням визначених пунктом 15.1.3 радіусів обслуговування.
Примітка 2. За наявності на майданчику підприємства будівель і споруд III, ІІІб, IV, IVa, V ступенів вогнестійкості з площею забудови, що становить більше 50 % площі забудови підприємства, довжину шляху слідування необхідно зменшувати на 40 %.
15.1.4Пожежно-рятувальні депо будь-якого типу слід розміщувати на окремих земельних ділянках, що мають хоча б одну сторону, яка розташована вздовж червоної лінії дороги загального користування, крім пожежно-рятувальних депо III типу, що розташовуються на території виробничих (сільськогосподарських) підприємств.
Пожежно-рятувальні депо II-III типу допускається розміщувати в будинках іншого призначення або в прибудовах до них, крім виробничих та складських будівель категорій А та Б за вибухо- пожежною небезпекою. При розташуванні зазначених депо у виробничих (складських) будівлях категорії В за пожежною небезпекою їх слід відокремлювати від інших приміщень суцільними протипожежними стінами та/або перекриттями I типу згідно з [64].
Відстань від меж ділянки пожежно-рятувальні частини до громадських і житлових будинків має бути не менше 15 м, а до меж земельних ділянок закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти і лікувальних установ стаціонарного типу – не менше 30 м.
15.1.5Виїзди з території пожежно-рятувальної частини на автомобільні дороги загального користування повинні мати тверде покриття, а повороти мати радіус заокруглення не менше 10,5 м по внутрішньому краю проїзду.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code