Санітарно-захисні розриви для підприємств малої потужності

Санітарно-захисні розриви для підприємств малої потужності, харчової галузі промисловості, що не впливають на навколишнє природне середовище, слід визначати не менше 50 м.
14.11.3У межах населених пунктів не слід розміщувати сільськогосподарські об\’єкти I-III класу шкідливості. Існуючі об\’єкти підлягають трансформації з пониженням їх класу шкідливості.
14.11.4Санітарні розриви від об\’єктів ветеринарного обслуговування без стаціонарних відділень (ветлікарні, ветеринарні амбулаторії) не нормуються. Ветеринарні лікарні з обслуговування великих тваринницьких ферм із стаціонарними відділеннями слід розміщувати за межами населених пунктів не ближче 200 м від їх межі.
Об\’єкти захоронення трупів тварин (діючі худобомогильники) повинні мати облаштовану СЗЗ. Після закінчення кладовищного періоду обмеження поширюються виключно на територію інфекційного захоронення чи біотермічну яму. Створення нових худобомогильників, не допускається.
Розміщення інших сільськогосподарських об\’єктів повинно відповідати вимогам [46].
Об\’єкти комунального призначення життєдіяльності населених пунктів нормуються системою СЗЗ I-III класу шкідливості (полігони твердих побутових відходів, сміттєпереробні підприємства та сортувальні станції, очисні та водозабірні споруди). їх розміщення слід передбачати за межами населених пунктів або в їх периферійній зоні.
Місця поховання (кладовища традиційного захоронення) необхідно розміщувати за межами населених пунктів або в їх периферійній зоні. За рішенням органів санітарно-епідеміологічного контролю СЗЗ кладовищ може бути зменшена за умови централізованого водопостачання району прилеглої житлової забудови.
Ділянки комунальних водозабірних споруд та свердловин питного призначення повинні мати I зону санітарної охорони. Зони контролю та спостережень (відповідно II та III зони) визначаються тільки для групових питних водозаборів за наявності їх визначення у відповідних проектах.
Для курортів повинні враховуватись визначені зони санітарної охорони (відповідно I; II; III) та режими їх використання. За відсутності їх визначення враховується тільки зона суворого режиму (I зона).
14.11.5Стаціонарні асфальтобетонні заводи слід розташовувати за межами населених пунктів або в межах існуючих промислових територій, де розміщуються об\’єкти відповідного класу шкід-ливості.
Лікарняні містечка спеціалізованого профілю (протитуберкульозні, психіатричні), будинки для людей з інвалідністю і людей похилого віку, призначені для перебування хворих і підопічних протягом тривалого часу, слід розташовувати відокремлено, за межами населеного пункту в зеленій зоні не ближче 1000 м від межі житлової забудови та оздоровчих та санаторно-курортних установ.
14.11.6Зовнішні транспортні мережі (автомобільні, залізничні, повітряні,) слід розміщувати із дотриманням нормативних СЗЗ. Автомобільні дороги I-III категорії слід передбачати в обхід населених пунктів.
У межах населених пунктів відстані від магістрально-вуличної мережі до житлової забудови регламентуються рівнями акустичного забруднення та планом червоних ліній.
При розробленні документації з просторового планування слід приймати нормативні СЗЗ та санітарні розриви до об\’єктів транспортної інфраструктури (АЗС, СТО, гаражів, стоянок тощо).
Морські та річкові порти слід розміщувати за межами житлових територій вниз за течією 100,0 м.
Розташування аеродромів, аеропортів, в тому числі малої авіації, слід передбачати за межами населених пунктів з дотримання вимог [6]. Визначені планувальні обмеження по даних об\’єктах враховуються відповідно до вимог [108].
Розміщення забудови навколо існуючих аеродромів в межах населених пунктів слід передбачати з урахуванням встановлених обмежень поверхонь перешкод.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code