Природні фактори Оцінка факторів на територіях

Природні фактори Оцінка факторів на територіях
сприятливих для будівництвамалосприятливих для будівництванесприятливих для будівництва
СеліСлабкосельоносні з винесенням до 5 тис. м3 твердого стоку з 1 км2 водозбірної площі басейнуСередньосельоносні з винесенням до 10 тис. м3 твердого стоку з 1 км2 водо-збірної площі басейнуДуже сельоносні з винесен-ням до 25 тис. м3 твердого стоку з 1 км2 водозбірної площі басейну
Сейсміч
ністьДо 6 балів6-8 балівБільше 8 балів
12.2Вертикальне планування може бути загальним і вибірковим. Загальне передбачає повну зміну рельєфу і тому ним необхідно користуватись при всесторонньому обґрунтуванні; вибіркове необхідно виконувати на ділянках спорудження будинків, доріг і майданчиків за необхідності збереження цінних зелених насаджень.
Вертикальне планування території слід виконувати з урахуванням таких основних вимог:
-збереження існуючого ландшафту;
-збереження ґрунтів і деревних насаджень;
-відведення поверхневих вод зі швидкостями, які виключають ерозію ґрунтів;
-мінімальний обсяг земляних робіт;
-збереження та використання ґрунтового шару для подальшого використання при проведенні благоустрою.
12.3У районах забудови на ділянках горбистого рельєфу всі круті схили повинні бути обладнані системою нагірних і водовідвідних каналів, а на ділянках можливого прояву карстово-суфозійних процесів повинні проводитися заходи щодо зменшення інфільтрації води в ґрунт.
12.4Відведення поверхневих вод з територій доріг, площ з твердим покриттям, покрівель будівель, як правило, передбачається закритою дощовою каналізацією. Допускається застосування відкритої водовідвідної мережі у районах малоповерхової забудови, парках, сільських населених пунктах, при гірському рельєфі з улаштуванням містків або труб на пересіканнях з вулицями, дорогами, проїздами і тротуарами відповідно до [91].
12.5Відведення дощових та талих вод повинно здійснюватися з водозбірного басейну стоку з остаточним скидом у водотоки і водоймища з влаштуванням, за необхідності, очисних споруд поверхневих вод.
Для улаштування очисних споруд поверхневих вод слід керуватися [91] та \”Правилами охорони поверхневих вод від забруднення\”.
12.6Території населених пунктів, розміщених на прибережних ділянках, повинні бути захищені від затоплення паводковими водами з урахуванням висоти хвилі вітрового нагону води і підтоп – лення підземними водами підсипанням (намиванням) або обвалуванням інженерними спорудами.
Варіанти штучного підвищення поверхні території необхідно вибирати на підставі аналізу функціонально-планувальних рішень з урахуванням зонально-кліматичних, ґрунтово-геологічних, екологічних характеристик та соціальної ситуації.
Відмітку брівки території, яку підсипають (намивають), слід приймати не менше ніж на 0,5 м вище від розрахункового горизонту високих вод. Перевищення гребеня дамби обвалування над розрахунковим рівнем слід встановлювати залежно від класу споруди.
За розрахунковий горизонт високих вод слід приймати відмітку найвищого рівня води повто-рюваністю: один раз у 100 років – для територій забудованих або таких, що підлягають забудові житловими і громадськими будинками; один раз у 10 років – для територій парків і площинних спортивних споруд.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code