Таблиця 11.3 – Розміри земельнихділянок підприємств і споруд з транспортування, знешкодження

Таблиця 11.3 – Розміри земельнихділянок підприємств і споруд з транспортування, знешкодження і переробки твердих побутових відходів
Підприємства і спорудиРозміри земельних ділянок на 1000 т твердих побутових відходів за рік, га
Підприємства промислової переробки твердих побутових відходів (сміттєпереробні заводи та підприємства термічної утилізації твердих побутових відходів – спалювання, піроліз, газифікація, плазмові технології)0,09
Полігони твердих побутових відходів0,02-0,05
Склади компосту0,04
Ділянки для компостування0,5-1,0
Сміттєперевантажувальні станції0,04
11.2.2Підприємства з оброблення (перероблення), знешкодження, захоронення та утилізації твердих побутових відходів допускається розміщувати в промислових та комунально-складських зонах населених пунктів та за їх межами або на території полігону твердих побутових відходів за умови організації СЗЗ відповідно до вимог санітарного законодавства.
Розташування підприємства з оброблення (перероблення), знешкодження, захоронення та утилізації твердих побутових відходів на рекреаційних територіях, у зонах санітарної охорони джерел водопостачання та прибережних смугах водойм, охоронних зон курортів забороняється.
Вибір земельної ділянки здійснюють з урахуванням можливості приєднання підприємства до існуючих комунікацій водопостачання, водовідведення, теплопостачання, газопостачання та електропостачання. За необхідності слід передбачати розміщення трансформаторної підстанції, котельні, запасних резервуарів для води, локальних очисних каналізаційних споруд і локальних очисних споруд для очищення фільтрату.
Площу земельної ділянки для розміщення підприємства з сортування та переробки твердих побутових відходів слід передбачати з розрахунку 0,09 га на 1000 т твердих побутових відходів на рік, у тому числі 0,06 га на 1000 т безпосередньо для виробництва та 0,03 га на 1000 т твердих побутових відходів – під склади готової продукції (компосту) та відсортованих компонентів твердих побутових відходів, адміністративно-побутові споруди.
Біотермічні камери та безкамерне компостування з примусовою аерацією слід застосовувати для малих міст та селищ з населенням до 50 тис. осіб, польове компостування – в містах з населенням 50-500 тис осіб. В населених пунктах з населенням більше ніж 500 тис. осіб дозволяється використовувати промислове компостування.
11.2.3Сміттєперевантажувальні станції слід передбачати при впровадженні двоетапної технології транспортування твердих побутових відходів.
Двоетапна технологія транспортування твердих побутових відходів є доцільною у разі, якщо:
-дальність транспортування від місця збирання до об\’єкта захоронення перевищує 20 км;
-декілька міст, розташованих у радіусі до 50 км, мають або планують створити один об\’єкт захоронення, або підприємство з переробки твердих побутових відходів.
Ділянки для будівництва сміттєперевантажувальних станцій слід передбачати за межами населених пунктів або на територіях промислово-складських зон.
Ділянка для будівництва сміттєперевантажувальної станції має відповідати встановленим санітарним нормам і правилам, вимогам екологічного законодавства, бути максимально наближеною до району збирання твердих побутових відходів, мати природний перепад висоти між майданчиками розміщення сміттєвозів-збирачів і транспортних сміттєвозів. Обов\’язковою умовою є також наявність доріг з твердим покриттям, лінії електропередач, водопроводу і каналізації.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code