Примітка 3. Малі АЗС при їх розміщенні на сельбищних територіях населених пунктів

Примітка 3. Малі АЗС при їх розміщенні на сельбищних територіях населених пунктів призначаються для заправлення паливом тільки легкових автомобілів та мікроавтобусів, а середні та великі для автомобілів всіх типів за умови розміщення за межами житлових кварталів (мікрорайонів).
Примітка 4. При визначенні орієнтовної потужності АЗС за показником кількості автозаправок на добу слід керуватися таким співвідношенням при пропускній здатності до: 40 од./год. відповідає 100 од./добу; 80 од./год. відповідає 200 од./добу; 100 од./год. відповідає 250 од./добу; 135 од./год. відповідає 500 од./добу; 150 од./год. відповідає 750 од./добу; більше 150 од./год. відповідає більше 1000 од./добу100 од./добу; 80 од./год. відповідає 200 од./добу; 100 од./год. відповідає 250 од./добу; 135 од./год. відповідає 500 од./добу; 150 од./год. відповідає 750 од./добу; більше 150 од./год. відповідає більше 1000 од./добу.
Відстані від АЗС до житлових і громадських будинків слід визначати відповідно до показників, що встановлені у розділі 15 цих норм.
10.8.15АЗК з пунктами обслуговування транспортних засобів (технічне обслуговування, миття, змащування автомобілів) слід розміщувати тільки уздовж вулиць і доріг промислових і комунально- складських зон, на їх територіях та на виїздах із населених пунктів. Забороняється розміщувати такі АЗК у межах сельбищних територій і зон відпочинку. Вимоги до розміщення АЗК без пунктів технічного обслуговування транспортних засобів слід приймати такими, як при розміщенні АЗС.
10.8.16АЗС слід розміщувати в найкрупніших, крупних та великих містах уздовж магістральних вулиць загальноміського та районного значення, в середніх та малих містах – уздовж магістральних вулиць і доріг промислових і комунально-складських зон на їх територіях.
Розміщувати АЗС на житлових та пішохідних вулицях, внутрішньоквартальних проїздах не допускається.
10.8.17АЗС розміщують поза межами червоних ліній вулиць або частково в їх межах, якщо документацією з просторового планування ця територія не передбачена до розширення проїзної частини вулиці на перспективу.
10.8.18Під час проектування АЗС слід дотримуватися відстаней до шляхопроводів, мостів та залізничних переїздів, установлених [76], та відстаней до повітрозабірних (повітровипускних) кіосків вентиляції метрополітену, установлених [78].
10.8.19Під час розміщення АЗС поблизу лісових масивів (у тому числі парків, скверів), насад-жень і посівів сільськогосподарських культур, де можливе поширення вогню, по периметру меж території АЗС необхідно передбачати наземне покриття, що не поширює полум\’я по своїй поверхні, або зорану земельну смугу завширшки не менше як 5 м.
Відстань від АЗС до посівів сільськогосподарських культур слід визначати не менше 30 м.
10.8.20АЗС можуть бути з підземним або наземним розміщенням резервуарів.
У центральних щільно забудованих районах міст з населенням 250 тис.осіб. і більше допускається розміщення нових АЗС лише малої потужності з підземним розташуванням резервуарів типів \”А\” і \”Б\” без пунктів технічного обслуговування.
При розміщенні в межах населених пунктів АЗС типу \”В\” максимальна сумарна місткість наземних резервуарів для зберігання рідкого палива не повинна перевищувати 80 м3.
АЗС типів \”А\” і \”Б\” III категорії слід розміщувати у промислових та комунальних зонах, санітарно-захисних зонах об\’єктів.
Застосування контейнерних АЗС малої та середньої потужності типу \”Г\” допускається в межах населених пунктів на земельних ділянках автогосподарств, промислових підприємств, гаражних кооперативів, стоянок автомобілів, моторних човнів і катерів, на пристанях з дотриманням санітарних розривів та протипожежних відстаней (враховуючи обмежену кількість транспортних засобів, які обслуговуються АЗС).
Улаштування АЗС з підземними одностінними резервуарами в межах населених пунктів не допускається.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code