Комплексна схема транспорту

Комплексна схема транспорту
10.2.1Комплексну схему транспорту (КСТ) слід розробляти як окремий документ на основі затвердженого генерального плану міста з кількістю населення понад 100 тис. осіб на розра – хунковий період. КСТ уточнює і деталізує рішення генерального плану в частині визначення принципових напрямів, послідовності й термінів реалізації заходів з розвитку магістральної вулично-дорожньої мережі, а також усіх видів міського, приміського та зовнішнього транспорту, що забезпечують потреби населення та відповідних систем розселення у пасажирських (до місць прикладання праці, масового відпочинку і об\’єктів культурно-побутового призначення) і вантажних перевезеннях. КСТ також включає розроблення пропозицій з удосконалення роботи транспорту, визначення оптимальної чисельності рухомого складу видів транспорту.
У містах, де функціонує швидкісний транспорт або планується його створення, у складі КСТ необхідно розробляти транспортно- планувальну модель з перспективою розвитку на 30-40 років.
10.2.2Пріоритетні напрями вирішення транспортних проблем (міський,приміський або зовнішній транспорт, магістральну вулично-дорожну мережу, її вузли або ж організація руху на існуючій вулично-дорожній мережі) слід визначати із врахуванням соціально-економічних і планувальних особливостей міста.
10.2.3У складі КСТ відображаються: існуючий стан міського, приміського і зовнішнього (з вра-хуванням легкового і вантажного) транспорту з обслуговуючими процес перевезення і рухомий склад комплексами (пасажирські вокзали і станції, зупинки, вантажні станції і двори, порти, пристані, аеропорти, депо, парки, гаражі, станції технічного обслуговування, автозаправні станції, мотелі, кемпінги тощо), магістральна вулично-дорожна мережа та її інженерні споруди (мостові переходи, естакади, шляхопроводи, транспортні розв\’язки, позавуличні пішохідні переходи тощо), а також розробляються техніко-економічні обгрунтування проектних рішень, що включають в розвиток усіх видів транспорту, дорожньої мережі та їх споруд і обладнань, раціональні методи організації дорожнього руху.
Аналіз існуючого стану і етапів реалізації пропозицій, передбачених у складі генерального плану міста з розвитку дорожньо-транспортної мережі, слід виконувати з метою визначення реальних можливостей поетапного будівництва і реконструкції міської-приміської транспортної системи, вдосконалення організації дорожнього руху, тенденцій використання капіталовкладень в їх розвиток.
При визначенні перспективи розвитку транспортонї системи міста слід враховувати зростання населення і території міста, розміщення населення і його демографічну структуру, а також перс-пективні зміни у розміщенні підприємств промисловості, будівництва, транспорту, великих торгових та інших об\’єктів містоутворюючого значення і кількість зайнятих у них працівників, дислокація місць масового відпочинку.
Розподіл території міста на транспортно-розрахункові райони слід виконувати з урахуванням очікуваної кількості в них населення і місць прикладання праці, показників транспортної рухомості населення, в тому числі за метою пересування і з врахуванням населення, що прибуває у місто.
Основним показником, за яким визначаються технічні і геометричні параметри вулиць і доріг населених пунктів, їх елементів, вузлів, є розрахункова інтенсивність руху транспорту та пішоходів.
10.2.4Конструювання мережі міського пасажирського транспорту необхідно здійснювати по варіантах транспортної системи на основі прогнозованого розвитку міста (з врахуванням матеріалів генерального плану) із забезпеченням очікуваних перевезень масовим пасажирським транспортом.
Визначення кількості пересувань населення до місць прикладання праці і з культурно-побутовими цілями та дальності їх сполучення слід виконувати методом взаємних кореспонденцій між транспортно-планувальними районами з обгрунтуванням вибору розрахункової моделі.
Очікуваний обсяг перевезень (річних, середньодобових) і роботи пасажирського транспорту слід розраховувати як сумарні витрати часу.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code