Примітка. У першій зоні санітарної охорони курортних міст та інших населених пунктів, що мають статус курортних, допускається

Примітка. У першій зоні санітарної охорони курортних міст та інших населених пунктів, що мають статус курортних, допускається збереження існуючих капітальних споруд житлово-громадського призначення.
8.5.8На території другої зони санітарної охорони курортів слід передбачати розташування санаторно-курортних та рекреаційних закладів(у тому числі рекреаційного житла) та об\’єктів іншого використання для потреб місцевого населення та громадян, що прибувають на курорт відповідно до [17].
Примітка 1. У кварталах рекреаційного житла можуть бути влаштовані об\’єкти для обслуговування відпочиваючих (кафе, перукарні, сауни та інші), а також місця для зберігання легкових автомобілів (вбудовані, прибудовані або окремо розташовані).
Примітка 2. На земельних ділянках розміщення рекреаційного житла забороняється створення господарських споруд для утримання худоби та птиці.
8.5.9Нормативні вимоги до рекреаційного житла:
-кількість людей, що тимчасово розміщуються в одному житловому будинку, повинна ста – новити не більше 30 осіб;
-поверховість забудови не повинна перевищувати 4 поверхів;
-розрахункову щільність населення на території розміщення рекреаційного житла рекоменду-ється приймати не більше 195 осіб/га, у тому числі: 40 осіб/га для постійного населення та 155 осіб/га – для відпочиваючих;
-розміри земельних ділянок рекреаційного житла слід приймати з розрахунку не менше як:
23,3м2/особу для постійного населення та 40,0 м2/особу – для відпочиваючих;
-мінімальна площа житлового приміщення для тимчасового проживання відпочиваючих повинна становити не менше: 9 м2 при одномісному розміщенні, 12 м2 при двомісному та 16 м2 при трьохмісному розміщенні.
8.5.10Санаторно-курортні та рекреаційні заклади, розташовані у межах курортів, доцільно об\’єднувати у комплекси, забезпечуючи єдине архітектурно-планувальне вирішення.
На території санаторно-курортних та рекреаційних закладів та їх комплексів слід передбачати розміщення майданчиків, склад і розміри земельних ділянок яких слід приймати за таблицею 8.8.
Таблиця 8.8 – Склад і розміри земельнихділянокдля розміщення майданчиків на території санаторно-курортних та рекреаційних закладів
МайданчикиПлоща, м2 на одне місце
Для відпочинку, кліматолікування, тихих ігор і читання2,0
Спортивні (для бадмінтону, волейболу, тенісу)3,5
Літнього кінотеатру (кінолекторію)0,9
Танцювальний0,6
8.5.11При плануванні території курортів слід формувати систему закладів і центрів спеціа – лізованого курортного обслуговування.
Для орієнтовних розрахунків кількість і місткість закладів та підприємств спеціалізованого курортного обслуговування на 1000 осіб, що лікуються й відпочивають, слід приймати згідно з додатком Е.3.
8.5.12На території курортів слід передбачати автостоянки для автомобілів, місткість яких визначається розрахунком. Кількість машино-місць на 100 відпочиваючих і обслуговуючого персоналу: для санаторіїв, будинків (пансіонатів) відпочинку 15-20, готелів та туристичних закладів 20-25.
Кількість місць для зберігання мопедів, велосипедів визначають розрахунком відповідно до завдання на проектування.
Якщо на території курортів є об\’єкти туризму, то слід передбачати додаткові стоянки для автобусів і легкових автомашин та велосипедів , які належать туристам, кількість яких визначається розрахунком. Розміщення таких стоянок має забезпечувати зручні підходи до об\’єктів туристичного огляду (але не далі 500 м від них), не порушуючи цілісного характеру історичного середовища.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code