Таблиця 8.6 – Розрахункові показники місць тимчасового зберігання автотранспорту

Таблиця 8.6 – Розрахункові показники місць тимчасового зберігання автотранспорту, що розміщуються біля меж об\’єктів короткочасного відпочинку
Рекреаційні території, будинки і спорудиРозрахункова одиницяКількість машино-місць на розрахункову одиницю
Пляжі і парки100 одночасних відвідувачів15-20
Лісопарки, заповідники і рекреаційні лісиТе саме7-10
Зони короткочасного відпочинку»10-15
Заклади громадського обслуговування»20-25
Примітка. Довжина пішохідних підходів від автостоянок для тимчасового зберігання автомобілів до об\’єктів у зонах короткочасного відпочинку не повинна перевищувати 1000 м.
8.5Курортно-оздоровчі території
8.5.1Курортні території (курорти) слід формувати на землях оздоровчого призначення, які мають природні лікувальні ресурси, найбільш сприятливий мікроклімат, ландшафт і санітарно- гігієнічні умови. На території курортів слід передбачати будівництво санаторно-курортних та рекреаційних закладів (санаторіїв, закладів відпочинку і туризму), підприємств і центрів різних видів спеціалізованого курортного обслуговування, пожежних частин, організацію і благоустрій парків і пляжів, а також створення спеціальних бальнеотехнічних, берегозміцнювальних та інших інженерних об\’єктів.
Курортні території можуть бути відокремленими, розміщеними за межами населених пунктів або бути функціональними зонами курортних міст і селищ, а також інших населених пунктів (промислових, портових, сільськогосподарських), які мають в межах своїх територій санаторно- курортні та рекреаційні заклади.
8.5.2Чисельність тих, що лікуються й відпочивають у санаторно-курортних та рекреаційних закладах, слід визначати за показниками одночасної кількості цілорічних і сезонних місць відповідних закладів, а чисельність неорганізовано відпочиваючих – на підставі статистичних даних, з урахуванням місткості індивідуальних та колективних засобів розміщення у житловому фонді.
8.5.3Кількість персоналу санаторно-курортних та рекреаційних закладів слід приймати не менше таких показників(одиниць постійного персоналу на одне місце): санаторії – 1,0; готелі з приоб\’єктними блоками спеціального призначення (лікувально-курортні, культурно-розважальні, офісно-конгресові), готелі-люкс та готелі вищої категорії (*****,****) – 2,0; спеціалізовані готелі (апарт-готелі, аквателі, хостели та інші), готелі нижчої категорії (***,**,*) – 1,0; мотелі – 0,4; пансіонати (будинки відпочинку), туристичні бази – 0,3; рекреаційне житло, кемпінги – 0,2; оздоровчі табори – 0,1.
Кількість персоналу, зайнятого в спеціалізованих закладах обслуговування (курортна поліклініка, водолікарня, грязелікарня), слід приймати з розрахунку не менше 25 % (від загальної кількості персоналу курортно-оздоровчих закладів) для бальнеологічних (грязьових) курортних зон, та не менше 20 % – для кліматичних (приморських, гірських) курортних зон.
На території курортів із сезонним збільшенням тих, що лікуються й відпочивають, для об\’єктів слід додатково передбачати тимчасовий обслуговуючий персонал з розрахунку 0,05 на одне сезонне місце і 0,02 на одного неорганізовано відпочиваючого. Коефіцієнт сімейності для цих категорій населення слід приймати 1,2.
Примітка. У спеціалізованих закладах обслуговування рекомендується збільшувати кількість персоналу з розрахунку 0,1-0,15 одиниці на одного неорганізовано відпочиваючого.
8.5.4При плануванні території нових і реконструкції існуючих курортів слід передбачати:
а)розміщення санаторно-курортних та рекреаційних закладів на територіях з рівнями шуму, що не перевищує допустимий рівень;
б)винесення за межі курортних територій промислових і комунально-складських об\’єктів;
в)пристосування житлової забудови і громадських будівель, розміщених у курортній зоні, у рекреаційний фонд для обслуговування тих, що лікуються й відпочивають;
г)виключення з меж курортних територій транзитних транспортних потоків;
Розміщення нової житлової забудови для розселення обслуговуючого персоналу санаторно- курортних та рекреаційних закладів слід передбачати за межами курортних територій.
При проектуванні нових санаторно-курортних та рекреаційних закладів відстань від стін будівель слід приймати не менше показників, наведених у таблиці 8.7.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code