Таблиця 8.3 – Показники максимально допустимого рекреаційного навантаження

Таблиця 8.3 – Показники максимально допустимого рекреаційного навантаження
ТериторіяМаксимально допустима кількість осіб на 1 га
Ліси лісового фонду України3
Рекреаційно-оздоровчі ліси4
Національні природні парки0,2
Регіональні ландшафтні парки0,5
Лісопарки (лукопарки, гідропарки)10
Дендропарки, парки-пам\’ятки садово-паркового мистецтва20
Приміські парки та парки зон відпочинку70
Археологічні, етнографічні парки80
Туристичні зони об\’єктів культурної спадщини100
Зони зеленого, екологічного туризму1
Лісомисливські угіддя1
Бігові лижні траси, велотраси10
8.3.5Позаміські рекреаційні об\’єкти – парки та зони відпочинку різних типів – слід створювати на базі існуючого лісового фонду та передбачати дорожньо-стежкову мережу, яка повинна займати: у приміських парках до 12 %, лісопарках – до 7,5 %, рекреаційних лісах – до 2,5 % площі їх території.
У межах дорожньо-стежкової мережі слід передбачати мережу велосипедних маршрутів з відповідними вказівниками.
Довжина пішохідних підходів від зупинок та стоянок транспорту до окремих приміських ланд-шафтних та рекреаційних об\’єктів масового відвідування не повинна перевищувати 500 м.
8.4Рекреаційні території
8.4.1Зони відпочинку населення створюються переважно на землях рекреаційного призначення в межах міст (внутрішньоміські), приміських зон (приміські), у системах міжселенного розселення.
Зони короткочасного відпочинку (щоденної, щотижневої регульованої рекреації) рекомендується розміщувати на відстані не більше 30 км від населеного пункту.
Зони тривалого відпочинку (стаціонарної рекреації) рекомендується розташовувати за межами населених пунктів у найбільш сприятливих умовах.
Примітка. Сприятливість умов для розміщення зон відпочинку визначається у процесі аналізу та комплексної оцінки природних лікувальних, ландшафтно-рекреаційних і туристичних ресурсів з урахуванням загальної еколого-містобудівної ситуації.
о
8.4.2Розміри територій зон короткочасного відпочинку слід приймати з розрахунку 500-1000 м2 на одного відвідувача, у тому числі та частина, що інтенсивно використовується для активних видів відпочинку, повинна становити не менше 100 м2 на одного відвідувача.
Відстані між зонами короткочасного відпочинку та ділянками автомобільних доріг загального користування і залізниць слід приймати не менше 500 м, між ділянками (майданчиками) активного
відпочинку та ділянками курортно-рекреаційних закладів, дачної та садової забудови – не менше 300 м.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code