Допускається розміщення складських приміщень

Допускається розміщення складських приміщень (зерно, овочі, фрукти) фермерських виробничих дворів на межі сільських населених пунктів та місця зберігання автомашин і сільськогосподарської техніки (без ремонту) в кількості до 5 двигунів на ділянках до 0,5 га з визначенням санітарно-захисних зон 100 м відповідно до вимог [46].
Розміри санітарно-захисних зон від сільськогосподарських виробничих об\’єктів і комплексів до меж житлової забудови визначаються у відповідності з вимогами [46].
У санітарно-захисних зонах допускається розміщення складів (сховищ) зерна, фруктів, овочів і картоплі та будівель і споруд, які вказані в санітарних нормах проектування промислових підприємств.
7.6.7Особисті селянські та фермерські господарства у селищах та селах з утриманням великої рогатої худоби або свиней від 10 до 30 голів, овець від 10 до 50 голів, птиці від 30 до 100 голів санітарно-захисна зона має становити не менше 50 м від житлової забудови за умови дотримання встановлених вимог щодо утилізації відходів їх життєдіяльності.
Фермерські господарства у селищах, селах з утримання великої рогатої худоби або свиней від 31 до 200 голів, овець – від 50 до 1000 голів, птиці – від 100 до 1000 голів необхідно розміщувати на відокремлених ділянках з дотриманням розмірів санітарно-захисних зон згідно з [46].
Для фермерських господарств, що належать до підприємств змішаного типу, санітарно-захисну зону слід приймати більшою з тих, що потребують окремі типи тваринницьких будівель, або окремі виробництва, але не менше ніж 100 м від житлової забудови.
При архітектурно-планувальній організації особистих селянських та фермерських господарств здійснюється розмежування виробничої та житлової зон. Не допускається блокування житлових приміщень з виробничими фермерськими приміщеннями.
Примітка. Утримання худоби у меншій кількості ніж позначено в нормах допускається згідно з сані-тарними і зооветеринарними нормами на присадибних ділянках без їх розмежування та функціонального розподілу.
При утриманні в особистих селянських та фермерських господарствах разом поголів\’я великої рогатої худоби, свиней, овець та інших тварин в одній будівлі проводится розподіл приміщень на ізольовані секції для окремих тварин. При вигульному утриманні птиці відстань до тваринницьких приміщень повинна бути 100 м, при клітковому утриманні – 50 м.
Енергоємкі підприємства малих сільськогосподарських підприємств особистих селянських та фермерських господарств слід розміщувати з урахуванням можливого використання нетрадиційних джерел енергії (низькопотенційної та викидної теплоти ТЕС, ТЕЦ, АЕС, газокомпресорних станцій, сонячної енергії, енергії вітру, використання вторинних енергоресурсів промислових підприємств тощо).
7.6.8У санітарно-захисній зоні допускається розміщення бань, пралень і гаражів за умови, що частка забудови не буде перевищувати 10 % усієї території санітарно-захисної зони.
Розміщення спортивних споруд, парків, дитячих установ, лікувально-профілактичних і оздо-ровчих установ, а також насадження плодово-ягідних дерев та чагарників на території санітарно- захисної зони не допускається.
В межах території санітарно-захисної зони завширшки 100 м і більше з боку сельбищної території слід передбачати смугу деревно-чагарникових насаджень завширшки не менше 50 м, а з шириною зони до 100 м – не менше 20 м.
Вздовж межі території виробничої зони, а також для ізоляції окремих виробничих комплексів один від одного слід передбачати улаштування смуг зелених насаджень завширшки не менше 5 м.
Зелені насадження для захисту водозабірних споруд з підземних джерел необхідно розміщувати на межі першого поясу зони санітарної охорони на відстані не менше 30 м від підземного джерела і водозабірних споруд.
Шумозахисні зелені насадження слід передбачати у вигляді смуг як з боку джерела шуму, так і з боку об\’єктів, що захищаються від шуму (у комплексі з іншими шумозахисними заходами).

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code