У найкрупніших та крупних містах зони громадської забудови слід формувати

У найкрупніших та крупних містах зони громадської забудови слід формувати у вигляді системи загальноміського центру, яка, крім центрального ядра, складається також з громадських центрів планувальних зон та центрів житлових (виробничих, рекреаційних) районів і мікрорайонів.
Склад функціональних елементів, їх кількісні показники встановлюються у документації з просторового планування регіонального та місцевого рівнів.
Примітка. Міський центр в залежності від величини міста доцільно формувати або як площу, або як групу площ, поєднаних головною вулицею, серед яких визначається головна площа.
6.2.5Спеціалізовані громадські центри слід формувати переважно в найкрупніших, крупних та великих містах за рахунок групування об\’єктів в єдиний комплекс.
Примітка. Спеціалізовані центри слід розміщувати відокремлено або у складі загальноміських гро-мадських центрів, центрів планувальних зон і планувальних районів, а також як окремі планувальні складові.
6.2.6До складу громадських центрів планувальних зон, крім установ і організацій обслуго-вування, слід включати адміністративні, бізнес-центри, об\’єкти транспортної інфраструктури (транспортно-пересадочні вузли, пішохідні зони, території зберігання транспортних засобів тощо), а також земельні ділянки, призначені для розташування житлових будинків.
Питомий розмір територій, зайнятих власне під громадські функції, визначається залежно від значення громадського центру, класифікації населеного пункту. Ця величина відносно території центру може коливатися від 60 % до 70 % для ядра загальноміського центру або від 15 % до 20 % – для центрів повсякденного та періодичного обслуговування.
У міських та крупних сільських населених пунктах громадські центри виконують функції між- селенного обслуговування.
При розробленні документації з просторового планування площу багатофункціонального загальноміського центру слід визначати відповідно до укрупнених показників:
-для найкрупніших, крупних і великих міст – від 3,5 м2/особу до 5 м2/особу;
-для середніх міст – 5-10 м2/особу;
-для малих міських та сільських населених пунктів – 10-20 м2/особу.
6.2.7Розвиток загальноміських центрів може здійснюватися шляхом реконструкції і технічного переоснащення громадських будинків, перепрофілювання існуючих об\’єктів, будівництва нових об\’єктів; суміщення об\’єктів різного типу, розміщення об\’єктів повсякденного та періодичного обслуговування у вбудовано-прибудованих приміщеннях, в тому числі у перших поверхах житлових будинків.
6.2.8Загальну площу території громадських центрів у планувальних зонах найкрупніших, крупних міст слід приймати:
-за чисельності населення планувальної зони до 200 тис. осіб – від 15 га до 20 га;
-за чисельності населення від 200 тис. осіб до 500 тис. осіб – 20-30 га;
-за чисельності населення понад 500 тис. осіб – від 30 га до 60 га.
6.2.9При розміщенні громадських об\’єктів (при формуванні громадських центрів) слід врахо-вувати показники граничної щільності громадської забудови відповідно за таблицею 6.9.
Таблиця 6.9 – Показники щільності забудови громадських центрів
Категорія населених пунктівЩільність сумарної загальної площі, тис. м2 роб. пл./га
Найкрупніші й крупні міста6,0 – 10,0
Великі міста4,0 – 6,0
Середні міста2,0 – 4,0
Малі міські і сільські населені пункти0,8 – 2,0
Примітка. Для найкрупніших та крупних міст щільність громадських функцій визначається для ядра центру, а в середніх і малих міських і сільських населених пунктах – для громадського центру в цілому.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code