Планувальна організація забудови мікрорайону формується за прийомами кварталів

Планувальна організація забудови мікрорайону формується за прийомами кварталів, обмежених по периметру проїздами чи житловими вулицями, або груп житлових будинків, або вільним розташуванням окремих будинків у озеленених просторах з дотриманням державних санітарних, пожежних, будівельних норм, стандартів та правил.
В умовах реконструкції наявні квартали малоповерхової або багатоповерхової забудови можуть формуватися у мікрорайони, у вигляді груп житлових кварталів, пов\’язаних загальною мережею установ повсякденного обслуговування (закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, закладів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, амбулаторій, фізкультурних споруд, садів або скверів) в межах пішохідної досяжності із забезпеченням у житловому кварталі озеленених територій не менше 6 м2 на 1 особу.
Примітка. Житлові вулиці і проїзди, які опинились в середині такого мікрорайону, можуть трансформуватися у внутрішньомікрорайонні пішохідні шляхи і під\’їзди до житлових і громадських будівель та повинні враховувати потреби маломобільних груп населення.
6.1.7При плануванні територій житлової забудови кварталами периметральної забудови площею до 3 га згідно з загальними принципами мікрорайонування слід формувати:
-житлові квартали з розміщенням в їх межах житлових будинків з прибудинковими озелененими територіями обмеженого користування площею не менше 6 м2 на 1 особу;
-території громадської забудови (ділянки закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти);
-квартали з об\’єктами різного функціонального призначення (крім виробничих об\’єктів) з окремо розміщеними або прибудованими до перших поверхів житлових будинків;
-зелені насадження загального користування (сквер мікрорайону) з дитячими ігровими та фізкультурно-спортивними майданчиками, що формують рекреаційні ділянки для мешканців житлової забудови.
Примітка 1. Для кварталів з периметральною забудовою, що проектуються, організація місць постійного та тимчасового (гостьових) зберігання засобів автотранспорту на відкритих автостоянках в середині кварталу не допускається. Забезпечення мешканців житлових будинків необхідною кількістю паркомісць на автостоянках слід розташовувати з боку вулиць чи проїздів або у підземних чи багатоповерхових автостоянках.
В\’їзд в середину кварталу дозволяється автомобілям швидкої допомоги, пожежним автомобілям та іншій спецтехніці.
Примітка 2. Місця зберігання велосипедів рекомендується розташовувати у добре освітленому та видимому місці, бажано під навісом для захисту від опадів або у приміщеннях на першому поверсі житлових будинків.
6.1.8У житлових кварталах відповідно до завдання на проектування слід передбачати спеціа-лізовані житлові будинки або перші поверхи житлових будинків для розселення маломобільних груп населення.
6.1.9Відстань від спеціалізованих житлових будинків до зупинок громадського транспорту, підприємств торгівлі повсякденного попиту, закладів охорони здоров\’я (поліклінік, амбулаторій, диспансерів без стаціонарів) слід приймати не більше ніж 150 м, а в умовах існуючої забудови не більше 300 м.
6.1.10До спеціалізованих житлових будинків, а також будинків з квартирами в перших поверхах для маломобільних груп населення слід передбачати проїзди, суміщені з тротуарами, при їх довжині не більше 150 м і загальній ширині не менше 4,2 м. Доріжки для проїзду інвалідних візків необхідно прокладати за основними напрямками руху людей з інвалідністю у межах населених пунктів або їх районів до відповідних установ охорони здоров\’я, соціального забезпечення, торгівлі, фізкультури тощо, при цьому необхідно передбачати обладнання перехресть (пандуси – з\’їзди, світлофори), а також застосування тактильних поверхонь для орієнтації людей з вадами зору.
Допускається суміщення доріжок для руху інвалідних візків з пішохідними доріжками за умови організації відокремлених велосипедних доріжок. Ширина пішохідних доріжок і тротуарів, які забезпечують рух осіб з особливими потребами та похилого віку на кріслах-візках, повинна бути не менше 1,8 м при двосторонньому русі та 1,2 м – при односторонньому. Величина похилів пішохідних доріжок і тротуарів не повинна перевищувати: поздовжніх – 40 %о, поперечних – 10 %о.
6.1.11У житлових кварталах слід передбачати в\’їзди на їх територію спеціалізованої техніки, а також при потребі наскрізні проїзди в будинках на відстані не більше 300 м один від одного, а при периметральній забудові – не більше 180 м (на відстані не менше 50 м до перехрестя вулиць).
6.1.12Житлові райони, як елементи соціально-планувальної структури зони житлової забудови, складаються з декількох мікрорайонів, кварталів, комплексу закладів періодичного обслуговування та громадських просторів, озеленених територій загального користування з радіусом пішохідної доступності до 1500 м.
6.1.13Площі квартир державного і комунального житлового фонду для соціальних потреб розраховуються за нормативними показниками відповідно до норм [73].
6.1.14При розміщенні на земельній ділянці окремого житлового будинку або групи житлових будинків (без урахування розміщення гаражів, автостоянок, закладів дошкільної освіти, закладів загальної середньої освіти та інших об\’єктів мікрорайонного обслуговування) слід дотримуватися розрахункових показників граничних параметрів забудови, як відношення площі підлоги перших поверхів житлових будинків з стилобатною частиною, включаючи площу відмощення, лоджій, вхідних груп, проїздів та стоянок для тимчасового зберігання автомобілів до площі земельної ділянки, наведених у таблиці 6.2.
Таблиця 6.2 – Показники граничних параметрів забудови земельної ділянки
Поверховість житлових будинківМаксимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки при розміщенні житлового будинку*
3 поверхи без урахування мансарди50
4-5 поверхів45
6-8 поверхів40
9-10 поверхів35
11 поверхів і вище30
* При реконструкції кварталів забудови, що історично склалася, та формування в ній нової квартальної забудови, в тому числі при зміні функціонального призначення земельної ділянки, показники, наведені у таблиці, не застосовуються.
Примітка 1. У разі розміщення на земельній ділянці житлових будинків або секцій різної поверховності при розрахунках слід визначати середню поверховість.
Примітка 2. Вільна від забудови прибудинкова територія має використовуватися для благоустрою і озеленення.
Примітка 3. При розрахунках відсотка забудови земельної ділянки площі експлуатованих покрівель споруд, що використовуються під благоустрій та озеленення для мешканців житлових будинків, не враховуються.
6.1.15Розрахункові показники обсягів і типів житлової забудови визначаються з урахуванням сформованої і прогнозованої соціально-демографічної ситуації.
Примітка. Рекомендується передбачати різноманітні групи житлових будинків (комерційне житло та житло для соціальних потреб). При цьому орієнтовна загальна площа на одну особу у масовій житловій забудові визначається відповідно до вимог [73], [74]. Обсяги житла для соціальних потреб визначаються у документації з просторового планування згідно із завданням на проектування.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code