Зона житлової забудови

Зона житлової забудови
6.1.1Зона житлової забудови складається із ділянок територій: багатоквартирної, садибної в тому числі блокованої, житлово-громадської забудови, тобто житлових будинків, будинків з приміщеннями громадського призначення у вбудовано-прибудованих або стилобатних частинах, існуючих будівель, що використовуються або запроектовані для декількох видів призначення (житлового, адміністративного, громадського).
6.1.2Планування зон житлової забудови має ґрунтуватися на принципах формування мікро-району відповідно до 5.8.
6.1.3Соціально-планувальна організація зон житлової забудови забезпечується комплексом установ і організацій сфери громадського обслуговування, що мають бути наближені до місць проживання на відстані, що не перевищує 500 м (повсякденний попит), та тих, що забезпечують періодичний попит відповідно до таблиці 5.1.
Максимально допустима висота* (поверховість) житлової забудови визначається від чисельності населення та класифікації населеного пункту:
-сільські населені пункти чисельністю до 1000 тис. осіб – виключно садибна забудова;
-сільські населені пункти чисельністю понад 1000 тис. осіб – садибна забудова та багато-квартирні житлові будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно);
-селища міського типу – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 15 м (до 5 поверхів включно);
-міста чисельністю до 50 тис. осіб включно – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 27 м (до 9 поверхів включно);
-міста чисельністю понад 50 до 100 тис. осіб включно – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 48 м (до 16 поверхів включно);
-міста чисельністю понад 100 тис. осіб – висотність багатоквартирної житлової забудови встановлюється документацією з просторового планування;
* Висота визначається без врахування шатрової покрівлі у разі її влаштування.
Примітка. У разі будівництва об\’єкта на складному рельєфі висота визначається з врахуванням цокольного поверху.
Багатоквартирна забудова
6.1.4У межах зони багатоквартирної житлової забудови розташовуються ділянки, на яких розміщуються житлові будинки з прибудинковими територіями з необхідним переліком майданчиків, проїздів, зелених насаджень, а також земельні ділянки, на яких розташовані заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти, торговельні підприємства з асортиментом товарів повсякденного попиту, з підприємствами харчування та приймальними пунктами підприємств побутового обслуговування, які у сукупності утворюють повноцінне безбар\’єрне середовище повсякденної життєдіяльності населення – житловий мікрорайон.
Примітка. Будівлі гуртожитків рекомендується розміщувати на спеціально відведених ділянках житлової території, а гуртожитків для студентів і учнів – на території закладів освіти.
6.1.5Допускається розміщення в житлових будинках першої категорії закладів дошкільної освіти.
При розміщенні закладів дошкільної освіти необхідно враховувати вимоги [71].
Примітка. Земельна ділянка, на якій розташований заклад дошкільної освіти, вбудований, вбудовано- прибудований або прибудований до житлового будинку, повинна бути відокремлена огорожею і зеленими насадженнями від прибудинкової території житлового будинку. Організація та озеленення групових майданчиків, інсоляція та освітленість приміщень вбудованих, вбудовано-прибудованого і прибудованого закладу дошкільної освіти має відповідати вимогам [67] та [44].
6.1.6Мікрорайони формуються у міжмагістральному просторі і обмежуються червоними лініями вулиць. Площа мікрорайону та його конфігурація залежить від архітектурно-планувальної структури населеного пункту, чисельності населення, поверховості житлової забудови.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code