Основним елементом архітектурно-планувальної структури міста є частина території

Основним елементом архітектурно-планувальної структури міста є частина території, обмежена магістральними вулицями міського та районного значення (міжмагістральна територія). В межах міжмагістральних територій розміщуються житлові вулиці та квартали з забудовою різного функціонального призначення.
Міжмагістральна територія має бути об\’єктом розроблення документації з просторового пла-нування на стадії детального плану території.
5.8Соціально-планувальна структура – це просторове розміщення центрів громадського обслуговування населення різних рівнів і територій їхнього впливу: мікрорайон (квартал або групи кварталів, об\’єднаних повним комплексом об\’єктів повсякденного обслуговування), житловий (про-мисловий, ландшафтний, рекреаційний) район, планувальний район, планувальна зона, місто.
Мікрорайон формується за принципами:
а)чіткого функціонального зонування території;
б)повного комплексу підприємств і закладів повсякденного обслуговування населення (заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти, підприємства торгівлі, підприємства громадського харчування та приймальні пункти підприємств побутового обслуговування), зупинки громадського транспорту та місць постійного зберігання автомобілів, що належать мешканцям, ландшафтні та рекреаційні території загального користування (сади, сквери та бульвари) в радіусі пішохідної доступності;
в)розділення пішохідних і транспортних шляхів.

Площа мікрорайону з повним комплексом підприємств і закладів повсякденного обслуговування населення – 15-60 га – визначається в залежності від містобудівної ситуації та планувальної організації території населеного пункту. Пішохідна доступність об\’єктів повсякденного обслуговування – 500 м.
Житловий район може складатись із двох або більше мікрорайонів та комплексу підприємств і закладів періодичного обслуговування населення (громадського центру житлового району, поліклініки та інших закладів, об\’єктів комунального господарства, території зелених насаджень загального користування районного значення – парки, сади, сквери та бульвари тощо). Містить магістралі районного значення, житлові вулиці, проїзди.
Площа території житлового району – 60-400 га.
Планувальний район формується із житлових, виробничих і громадських територій. Містить підприємства і заклади епізодичного культурно-побутового та всіх інших видів обслуговування населення, комунальні установи і підприємства, території зелених насаджень загальноміського значення – лісопарки, парки, сади, сквери та бульвари, вулично-дорожню мережу.
Площа території планувального району – 400-1500 га.
Планувальна зона є елементом соціально-планувальної структури найкрупніших міст, зона впливу якого поширюється на частину прилеглої території міста і приміської зони.
Формування планувальних зон у найкрупніших та крупних містах може здійснюватися шляхом поєднання суміжних планувальних районів з високим ступенем працезбалансованості, з формуванням багатофункціональних центрів прикладення праці та обслуговування.
Громадський центр планувальної зони, розрахований на обслуговування населення міста і приміської зони, слід розташовувати на головних (міжміських) транспортних магістралях з радіусом обслуговування 4-6 км у межах міста та 30-40 км – у приміській зоні.
Площа території планувальної зони – 10 тис. га і більше.
Чисельність населення – 500 – 800 тис. осіб.
5.9При формуванні функціонально-планувальної структури міста слід прагнути до компактного розвитку його плану шляхом підвищення інтенсивності використання території з урахуванням неоднорідності функціонально-планувальних якостей територій, які визначаються різною інтенсивністю їх освоєння і неоднаковими умовами транспортної доступності.
Містобудівну цінність території населеного пункту слід визначати за оцінками її доступності відносно житлових районів, місць прикладення праці, установ обслуговування загальноміського значення, місць масового відпочинку з урахуванням їх розміщення у зонах різної містобудівної якості (додатки В.1; В.2).
5.10Граничні показники доступності окремих об\’єктів обслуговування для мешканців слід приймати згідно з таблицею 5.1.
Таблиця 5.1 – Граничні показники доступності (радіуси обслуговування) до об\’єктів надання послуг населенню
№ з/пРівень соціально-планувальної структуриРадіус обслуговування, м
1Мікрорайон500
2Житловий район1000-1500*
3Планувальний район1500-2000*
4Планувальна зона4000-6000*
* Транспортна доступність.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code