Складання поверхових планів

Складання поверхових планів
4.1 На підставі ескізів виконуються поверхові плани будинків.
Поверховий план – це креслення, що відображає горизонтальний розріз будинку на рівні віконних прорізів. Поверхові плани виконуються у масштабі 1:100, на багатоповерхові будинки плани поверхів складаються у масштабі 1:200 (у разі необхідності – 1:500).
За наявністю комп\’ютерного обладнання та відповідних програм, креслення поверхових планів здійснюється за допомогою комп\’ютерів.
4.2 Плани поверхів розміщуються на креслярському аркуші один під одним, починаючи з підвального.
Розміщувати план слід симетрично щодо країв креслярського аркуша.
Сторона головного фасаду повинна бути зорієнтована до прилеглої вулиці і її слід розміщувати паралельно до нижнього краю або з правої сторони креслярського аркуша.
Відстань між накресленим планом і краями аркуша не повинна бути меншою 2-3 см.
Примітка.
У випадках, коли будинок на ділянці розташований боковим фасадом до прилеглої вулиці, а головний фасад, відповідно – з правого чи лівого боків будинку, розміщення на аркуші плану будинку слід здійснювати згідно з його фактичним розташуванням на ділянці (відповідним боковим фасадом – паралельно до нижнього краю аркуша).
4.3 Накладення плану виконується за допомогою точно вивіреної масштабної лінійки з міліметровими поділками або комп\’ютера.
Дерев\’яні масштабні лінійки слід звіряти з металевими, пластмасовими. У разі розбіжності дерев\’яної масштабної лінійки з металевою на одну чверть 1,0 мм вона є непридатною для складання планів.
Складання плану в масштабі 1:100 слід здійснювати з точністю до +- 0,5 мм.
4.4 Відповідно до ескізу складання плану будинку здійснюють у такій послідовності (у зазначеному масштабі):
креслять контури капітальних стін будинку та їх товщини;
-\”- віконні та дверні прорізи в зовнішніх стінах;
-\”- внутрішні капітальні стіни та перегородки;
-\”- внутрішні дверні та віконні прорізи, печі, кухонні грубки, каміни;
-\”- внутрішні виступи стін та перегородок;
-\”- зовнішні колони, пілястри та інші деталі, які виступають понад 10 см;
-\”- ніші в стінах, за винятком ніш, що призначені для приладів опалення;
-\”- арки та окремо розташовані стовпи і колони;
-\”- сходи, ґанки, балкони;
-\”- приямки, завантажувальні люки, лази підвалів;
-\”- санітарно-технічне обладнання (водопровідні крани, раковини тощо);
-\”- котли центрального чи автономного опалення, газові плити, електроплити.
Трубопроводи холодної та гарячої води, каналізації, опалення, газу тощо, а також прилади центрального чи автономного опалення на планах поверхів не позначаються.
4.5 Збільшувати або зменшувати товщину стін на накреслених планах з метою усунення неув\’язки не дозволяється. Допустима неув\’язка між зовнішніми і внутрішніми промірами при накладанні плану розподіляється пропорційно на всі приміщення, тобто на відстані між стінами та перегородками.
4.6 Різновидність будинків непрямокутної форми не дозволяє встановити точний порядок накладки планів будинків.
Накреслення таких планів повинно здійснюватися виконавцем робіт самостійно або за консультацією старшого за посадою фахівця (перевіряючого, інженера БТІ). У всякому випадку, як правило, повинні додержуватися наступні умови:
– накладання плану будинку по можливості здійснюється за порядком, вказаним у даних Методичних рекомендаціях;
– побудову непрямих кутів капітальних стін слід виконувати на підставі найдовших за промірами сторін трикутників;
– при складанні планів будинків непрямокутної форми, які мають частину кутів прямих, з паралельно розташованими стінами, контур будинку необхідно викреслювати, базуючись на прямих кутах і стінах, розташованих паралельно.
4.7 При накладанні планів будинків непрямокутної форми контрольні діагональні розміри і засічки не повинні перевищувати неув\’язку (за масштабом) +- 0,5 мм.
4.8 План підвалу під невеликою частиною будинку можна креслити без нанесення контуру всього будинку, розміщуючи його на аркуші навпроти плану відповідного поверху, під яким безпосередньо розташований підвал.
При цьому необхідно показати найближчі до підвалу капітальні стіни (з прив\’язкою).
4.9 На планах проставляються наступні розміри в метрах з двома десятковими знаками:
– на планах першого та цокольного поверхів – розміри по зовнішньому периметру стін як основного будинку, так і прибудов;
– на планах усіх поверхів (у т.ч. цокольних, підвальних /підвалів/, мансардних, мезонінів тощо) – розміри всіх приміщень (довжина і ширина), а у приміщеннях непрямокутної форми – розміри по всьому периметру стін;
– внутрішні висоти проставляються на всіх планах синьою тушшю. Внутрішні висоти на планах проставляються у тих приміщеннях, де вони замірялись (на місці).
При різній висоті приміщень висоти проставляються в кожному приміщенні.
Примітка.
Розміри печей, ніш, арок, колон, виступів, дверей, вікон, сходів тощо, а також інші проміри – діагоналі, засічки тощо на поверхових планах не проставляються.
4.10 На поверхових планах повинні бути наступні надписи:
– за наявності в будинку декількох поверхів над планом надписуються найменування кожного поверху, підвалу, мансарди тощо;
– нумерація кожної кімнати (приміщення) та її площа позначається у квадратних метрах з одним десятковим знаком (чорною тушшю);
– нумерація квартир (нежитлових приміщень) позначається червоною тушшю, цифра обводиться кружком;
– висоти в приміщеннях позначаються синім кольором.
На планах поверхів проставляється нумерація житлових та допоміжних приміщень будинків, приміщень нежитлового призначення та квартир.
4.11 Номери квартир на поверховому плані повинні відповідати присвоєній нумерації квартир у будинку.
Окремі приміщення (квартири, торгові тощо) повинні нумеруватися біля вхідних дверей.
4.12 Нумерацію приміщень у багатоповерхових громадських будинках рекомендується встановлювати відповідно до номера поверху (перший поверх – 101, 102, ……., другий – 201, 202, ……. тощо).
4.13 У разі відсутності у будинку присвоєної нумерації приміщень (квартир) нумерація на поверховому плані здійснюється наступним чином:
– у одноповерховому багатоквартирному будинку нумерація квартир виконується за порядком, починаючи з під\’їзду (входу) квартири, розташованої ближче до початку вулиці. У випадку, якщо самі мешканці цих будинків встановили нумерацію квартир, виконавцю слід відобразити це у інвентаризаційних документах;
– у багатоповерховому будинку, у разі відсутності номерних знаків квартир (під час проведення обміру), виконавцю до встановлення знаків на місці не слід проставляти нумерацію квартир у інвентаризаційній справі.
4.14 Приміщення, які не мають номерів, позначаються наступними за присвоєними номерами даного поверху. У такій же послідовності (після завершення нумерації квартир) виконується нумерація вбудованих у житловий будинок нежитлових приміщень.
Наприклад:
Нежитлові приміщення розташовані на 1-му поверсі житлового будинку. Загальна кількість квартир (нумерація) складає 144, нумерація нежитлових приміщень починається з номера 145.
4.15 Нумерація приміщень підвального та цокольного поверхів здійснюється після проведення нумерації приміщень надземної частини будинку.
4.16 У разі неможливості (малі розміри приміщення) розмістити нумерацію в межах накресленого приміщення нумерація виноситься за креслення плану (на вільне в аркуші місце) або, по можливості, на план суміжного приміщення, де стрілкою вказується напрям виносу показника (нумерація-дріб).
4.17 Нумерація житлових і допоміжних приміщень встановлюється по кожному приміщенню окремо, починаючи від входу у приміщення, рухаючись за годинниковою стрілкою.
Нумерація сходових кліток та інших допоміжних приміщень загального користування (коридорів, тамбурів тощо) та неопалювальних приміщень позначається римськими цифрами. Її проводять, починаючи від входу в будинок з першого до останнього поверху, продовжуючи по всьому будинку (цей порядок не відноситься до проведення нумерації ізольованих приміщень).
4.18 При застосуванні ілюмінації кольоровими засобами рекомендуються наступні кольорові позначення для стін:
цегляні, із черепашнику – світлий тон червоного кольору;
– дерев\’яні – світлий тон жовтого кольору;
– бетонні, саманні – світлий тон сірого кольору;
– шлакоблочні, шлакобетонні – світлий тон сірого кольору з червоними крапками;
– залізобетонні – світлий тон сірого кольору з синіми крапками;
– металеві (сантехприлади) – світлий тон синього кольору;
– печі з боку топки – червоний колір, з протилежного боку – світлий тон синього кольору.

Без категорії

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code