Site icon Архітектор Олег Прокопенко у м. Києві

Надання транспортних послуг

Надання транспортних послуг
 
     11. Транспортні послуги надаються перевізником згідно з договором про організацію надання транспортних послуг (далі – договір), що укладається між замовником та перевізником на основі Типового договору про організацію надання транспортних послуг ( 1045-2012-п ). { Абзац перший пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1045 ( 1045-2012-п ) від 14.11.2012 }
 
     Перевізник повинен мати свідоцтво про державну реєстрацію.
 
     12. Під час укладання договору враховується спроможність перевізника забезпечити виконання відповідного обсягу транспортної роботи, утримання рухомого складу у належному технічному стані, а також здійснення контролю за станом здоров\’я водіїв (машиністів) і дотриманням ними режиму праці та відпочинку.
 
     13. Підставою для підготовки та укладення договору є замовлення на пасажирські перевезення.
 
     Замовлення на пасажирські перевезення є також основним документом для розроблення перевізником розкладу і графіків руху та нарядів роботи для водіїв (машиністів) рухомого складу з дотриманням вимог законодавства про працю.
 
     14. Договір укладається на строк не менше одного року, затверджується замовником і перевізником та передається перевізникові не пізніше ніж за квартал до початку його дії.
 
     У разі замовлення транспортних послуг уповноваженою юридичною особою договір підлягає узгодженню з відповідним місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.
 
     15. Питання, пов\’язані з укладенням, зміною і розірванням або продовженням строку дії договору, вирішуються відповідно до законодавства і цих Правил.
 
     16. Транспортні послуги надаються на попередньо визначених маршрутах (лініях). Створення маршрутів (ліній) проводиться відповідно до законодавства.
 
     17. На кожний маршрут або лінію (за винятком ліній метрополітену) оформляється паспорт, що містить схему маршруту (лінії) і управління рухом, акт заміру протяжності маршруту (лінії), повздовжнього профілю доріг, інформацію щодо пробного рейсу та обстеження пасажиропотоків і місць концентрації дорожньо-транспортних пригод.
 
     Маршрути руху трамвая (тролейбуса) погоджуються з відповідними органами Державтоінспекції.
 
     18. На маршрутах (лініях) розміщуються диспетчерські станції, засоби управління рухом, павільйони (станції) для пасажирів, а також необхідне санітарно-гігієнічне та інше обладнання.
 
     19. Розміщення та обладнання зупинок трамвайного і тролейбусного сполучення здійснюється відповідно до вимог Правил розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного транспорту ( z0160-95 ), а спорудження та обладнання станцій метрополітену – державних будівельних норм.
 
     20. Про відкриття і закриття маршрутів (ліній) та про зміни на них населення повинне завчасно інформуватися через засоби масової інформації, а також спеціальні оголошення на зупинках і в салонах транспортних засобів.
 
     21. Тимчасове припинення або обмеження перевезень пасажирів може здійснюватися у випадках, передбачених Законом України \”Про міський електричний транспорт\” ( 1914-15 ).
 
     22. Технічний, протипожежний і санітарний стан обладнання рухомого складу, який виконує перевезення пасажирів, повинен відповідати вимогам законодавства.
 
     23. Перевізник повинен забезпечити оперативне усунення несправностей в рухомому складі або його заміну, а також поновлення руху в строки, встановлені нормативними документами.
 
     24. Оперативне управління та облік транспортної роботи здійснює перевізник, а контроль обсягу та якості надання транспортних послуг, в тому числі регулярності руху, – замовник.
 
     25. У салонах транспортних засобів обов\’язково вивішуються витяги з Правил користування трамваєм і тролейбусом ( z0571-97 ) або з Правил користування метрополітеном у частині прав, обов\’язків та відповідальності пасажирів і працівників перевізника, які безпосередньо контактують з пасажирами.
 
     Водії (машиністи) інформують пасажирів про назву зупинок (станцій), вимоги до пасажирів щодо користування транспортними послугами, порядок оплати проїзду тощо.
 
     26. Документом на право одержання транспортних послуг є придбаний пасажиром разовий квиток (жетон), закомпостований абонементний талон, проїзний квиток (картка) тривалого користування, посвідчення, що дає право на пільговий проїзд відповідно до законодавства.
 
     27. Перелік речей, які пасажирам забороняється перевозити, встановлюється Правилами користування трамваєм і тролейбусом ( z0571-97 ) та Правилами користування метрополітеном.

Exit mobile version