Про службу спостереження за безпечною експлуатацією будівель і споруд

 Про службу спостереження за безпечною експлуатацією будівель і споруд
 
     9.1. Загальні положення
     9.1.1. Служба спостереження за експлуатацією будівель і споруд ( надалі -служба спостереження) створюється власником або уповноваженим органом (надалі – власник) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та видів їх діяльності для організації виконання організаційно-технічних заходів, спрямованих на забезпечення надійності та безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж і запобігання виникненню аварій, і діє на підставі цього Положення.
     9.1.2. Відповідно до цілей, зазначених у пункті 9.1.1, служба спостереження за експлуатацією будівель і споруд розв\’язує забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж.
     9.1.3. Служба спостереження входить до структури підприємства, установи, організації як одна з основних виробничо-технічних служб.
     9.1.4. Служба спостереження, в залежності від чисельності працюючих, може функціонувати як самостійний структурний підрозділ або у вигляді групи спеціалістів чи одного спеціаліста, в тому числі – за сумісництвом.
     9.1.5. Служба спостереження комплектується спеціалістами, які мають вищу освіту та стаж роботи за профілем виробництва не менше 3 років. Спеціалісти з середньою спеціальною освітою до служби спостереження зараховуються у виняткових випадках. Обмеження не поширюються: щодо виробничого стажу – на осіб, які мають спеціальну освіту з питань спостереження, щодо рівня освіти – на осіб, які прийняті на посаду до затвердження цього Типового положення.
     9.1.6. З урахуванням специфіки виробництва опрацьовуються та затверджуються власниками Положення про службу спостереження підприємств, установ та організацій.
     9.1.7. Служба спостереження створюється в усіх підприємствах, установах, організаціях.
     В інших випадках функції цієї служби можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які пройшли перевірку знань з питань спостереження за безпечною та надійною експлуатацією будівель та споруд.
     Перевірка знань з питань спостереження за безпечною експлуатацією працівників служби спостереження проводиться в установленому порядку до початку виконання ними своїх функціональних обов\’язків та періодично, один раз на три роки.
     Служба спостереження має бути підпорядкована безпосередньо керівникові підприємства.
     9.1.8. Працівники служби спостереження у своїй діяльності мають керуватися чинним законодавством, міжгалузевими і галузевими нормативними актами з безпечної експлуатації та надійності будівель і споруд і цим Положенням про службу спостереження.
     9.1.9. Працівники служби спостереження не можуть залучатися до виконання функцій, не передбачених постановою Про забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж ( 409-97-п ) та цим Положенням.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code