Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
0513 15

Склад та площі науково-дослідних підрозділів і інформаційно-обчислювальних центрів

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Типология зданий | Просмотров: 3 123

Склад та площі науково-дослідних підрозділів і інформаційно-обчислювальних центрів вищих навчальних закладів визначаються завданням на проектування.

Навчально-виробничі приміщення

3.54 При проектуванні навчально-виробничих приміщень, навчальних теплиць і т.ін., крім цих норм, необхідно дотримуватись вимог відповідних нормативних документів з технологічного проектування виробничих будинків з урахуванням вимог навчального процесу та санітарно-гігієнічних норм і правил (додаток 8, п. 10).

3.55 Площі приміщень навчальних та навчально-виробничих майстерень визначаються за таблицею 7.

 

Таблиця 7

 

Майстерні

Кількість учнів (не більше)

Площа на 1 учня, студента (не менше), м2

А. В загальноосвітніх школах

Ручної -праці для учнів початкових класів

25

3,6

Для учнів 5-9-х класів:

- з обробки металу

— з обробки деревини

— комбінована (з обробки металу та деревини)

- електротехнічних робіт

 

15

-"-

-"-

-"-

 

6 6

7 6

3 обслуговуючих видів праці:

- з обробки тканин

— з кулінарії

15

-"-

5

4,5

Б. В міжшкільних навчально-виробничих комбінатах, профтехучилищах, вищих навчальних закладах

Загальнослюсарної підготовки

12

6

Слюсарно-інструментальна, слюсарно-складальна (вузлове складання), електромонтажна

12

7,5

Слюсарно-складальна (загальне складання)

12

8,2

Механічна (токарна, фрезерувальна)

12

12,0

Електрогазозварювальна

12

12,5

Примітка. При майстерні обробки з деревини передбачається приміщення розпилювальної розмірами не менше 12 х 3 м.

Площі допоміжних приміщень при навчально-виробничих майстернях приймаються згідно з завдан­ням на проектування.

Рекомендовані площі підсобних приміщень при шкільних майстернях наведені в додатку 4.

3.56 В навчально-виробничих майстернях з великогабаритним обладнанням необхідно передбачати біля робочого місця майстра зону колективного інструктажу з демонстраційним обладнанням і місцями для учнів загальною площею з розрахунку не менше 1,5 м2 на 1 учня.


Фізкультурно-спортивні приміщення

3.57 Сумарну площу фізкультурно-спортивних залів в навчальних закладах (без врахування допоміжних приміщень та басейну) належить приймати за таблицею 8.

Таблиця 8

 

Навчальні заклади

Площа фізкультурно-спортивних залів на одного учня, студента, слухача (не менше), м2

Загальноосвітні навчальні заклади

1,0

Профтехучилища

1,1

Вищі навчальні заклади: — до 4000 студентів

— більше 4000 студентів

1,1

0,8-1,0

Інститути підвищення кваліфікації

0,2

Примітка. Вказані норми не розповсюджуються на навчальні заклади спортивного профілю, склад та площі приміщень яких визначаються завданням на проектування.

3.58 Типи та розміри фізкультурно-спортивних залів, допоміжних приміщень при залах належить приймати за завданням на проектування згідно з нормативними вимогами до спортивних споруд. При влаштуванні в навчальному закладі тільки одного фізкультурно-спортивного залу його розміри прийма­ ються не менше 24 х 12м незалежно від загальної кількості учнів.

Орієнтовний склад шкільних фізкультурно-спортивних залів наведений у додатку 5.

3.59 При фізкультурно-спортивних залах передбачаються снарядні (не менше 16 м2 ), кабінети

інструкторів фізвиховання з розрахунку 2,5 м2 на працівника (але не менше 9 м2 кожний), роздягальні (не менше двох на кожну навчальну групу, що займається в залі) з розрахунку не менше 1,2 м2 на одне місце для переодягання та 0,27 м2 — для зберігання домашнього одягу. При цьому площі роздягальних, душових та туалетів слід розраховувати на подвійну кількість перебуваючих у залі.

При окремо розташованих корпусах фізкультурно-спортивних залів та басейнів передбачається вестибюль з гардеробом із розрахунку 0,4 м2 на подвійну кількість одночасно перебуваючих в спортивних приміщеннях та 100% відвідувачів, а також кабінет медичного обслуговування (не менше 10 м2 ).

У фізкультурно-спортивних блоках допускається обладнання лазень сухого жару (саун) згідно з вимогами нормативних документів (додаток 8, п.З).

3.60 Для оздоровчих цілей в навчальних закладах належить передбачати тренажерний зал або зону з тренажерним обладнанням у фізкультурно-спортивному залі з розрахунку не менше 6 м2 на одну людину в залі (в рахунок загальної площі фізкультурно-спортивних залів).

3.61 Допускається об'єднання фізкультурно-спортивних залів вищих навчальних закладів в єдиний зал-манеж, який трансформується.

3.62 Необхідність влаштування навчального тиру, плавального басейну, легкоатлетичного манежу в навчальному закладі або на групу навчальних закладів, їх розміри і кількість встановлюються завданням на проектування.

3.63 Плавальні басейни для навчальних закладів належить проектувати з розмірами ванни не менше 25 х 8,5 м. Для загальноосвітніх шкіл допускається додатково передбачати басейн з ванною розмірами 10 х 6 м завглибшки від 0,6 до 0,8 м для навчання дітей плаванню (допускається довільна форма навчальних ванн у плані).

У ІУв кліматичній зоні допускається проектування відкритих навчальних басейнів з підігрівом води.

3.64 Необхідність влаштування додаткових фізкультурно-спортивних споруд в житловій зоні на­ вчальних закладів визначається завданням на проектування.

 Комментарии по данной теме: Склад та площі науково-дослідних підрозділів і інформаційно-обчислювальних центрів

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.