Технічні умови на проектування і прокладання підземних комунікацій у м. Києві

Технічні умови на проектування і прокладання підземних комунікацій у м. Києві
1. Проектування і будівництво підземних і надземних споруд у м. Києві повинні проводитися згідно з технічними умовами експлуатаційних організацій, БНіП та іншими нормативними документами.
2. Дані Правила розповсюджуються на будівництво всіх підземних і надземних споруд у межах м. Києва.
3. Виконання умов даних Правил обов\’язкові для проектних, будівельних і експлуатаційних організацій, представників нагляду органів технічного контролю.
4. Правила регулюють умови прокладання, розміщення комунікацій по вертикалі і горизонталі залежно від вертикального планування споруд і БНіП.
5. З метою запобігання усадці і деформації шляхового покриття після відновлення в проектно-кошторисній документації на прокладання підземних комунікацій в місцях з шляховим покриттям передбачають, як правило, засипання траншей місцевим грунтом при оптимальній вологості з урахуванням гідрологічних умов з механічним ущільненням шарами 20 – 30 см.
На магістралях загальноміського значення при техніко-економічному обгрунтуванні відновлення траншей належить проводити з використанням пісного бетону згідно з технічними вказівками проектних організацій.
6. Комплексне проектування будівництва підземних мереж для будинків, які будуються, шляхів і вулиць, інженерних споруд повинно здійснюватися на основі архітектурно-планувального завдання і технічних умов експлуатаційних служб.
7. Перед розробкою проектів трас необхідне погодження напряму трас. Для цього потрібні:
7.1. Технічні умови або дозвіл на підключення від експлуатаційної організації.
7.2. План М = 1:2000 з червоними лініями і топографічного основою по направленню трас, які погоджуються тільки інженерним управлінням ГоловАПУ, при проходженні вулиць, а якщо траса виходить за межі червоних ліній, – з управлінням планування і забудов ГоловАПУ. В окремих випадках, за вимогою інженерного управління ГоловАПУ, для погодження проекту залучаються організації, інтереси яких порушуються.
7.3. Погодження направлення трас дає право тільки на виконання досліджень по трасі і не дає права на виконання робіт.
7.4. Для погодження проектів підключення будинків до комунікацій інженерного обладнання повинен бути поданий комплексний план інженерних мереж. Некомплексний звідний план інженерних мереж на погодження не приймається. Направлення окремих позаплощадкових трас, які пов\’язані з розвитком мереж або реконструкцій, можуть бути погоджені кожна окремо.
8. Погодження трас підземних комунікацій.
8.1. Для виконання проектів трас необхідні погодження направлення трас, план М = 1:500 з нанесенням існуючих комунікацій та зелених насаджень, топографічною основою, яка відображає сучасне положення, червоними лініями та вертикально-планувальними відмітками по трасі. Топографічна основа з існуючими підземними комунікаціями повинна відображати становище на момент проектування.
У місцях великої насиченості підземними комунікаціями на топопланах повинні бути обов\’язково представлені поперечні розрізи з цифровими прив\’язками існуючих мереж.
Відповідальність за точність представленого матеріалу і відповідність його дійсному положенню несуть проектні організації.
8.2. Теплові мережі повинні проектуватися по території кварталу.
В окремих випадках допускається при можливості проходження проектування магістральних мереж по вулицях, при цьому при техніко-економічному обгрунтуванні прокладку тепломережі належить виконувати в колекторах.
8.3. Для вулиць, які мають підземне господарство, нові комунікації розміщуються залежно від існуючих, по можливості в межах зон, встановлених для нових вулиць.
8.4. Проекти трас, розроблені проектними організаціями, приймаються до погодження безпосередньо від цих організацій.
8.5. Проектні матеріали розглядаються при наявності підписів технічних відділів (управлінь) і адміністрації проектних організацій.
9. Всі проекти трас, а також розміщення зелених насаджень повинні бути узгоджені інженерним управлінням ГоловАПУ.
Проекти трас на будівництво мереж водопровідних, каналізаційних, газових, теплових, а також водостоків, дренажів, силових кабелів та кабелів зв\’язку до представлення в інженерне управління ГоловАПУ повинні бути обов\’язково погоджені з організацією, яка експлуатує цю мережу, кабельною службою Київенерго і організаціями, інтереси яких порушуються.
10. Інженерному управлінню ГоловАПУ надається право в разі необхідності вимагати додаткового погодження проекту з окремими організаціями.
11. Відповідальність за виконання будівельних норм і Правил при складанні проектно-кошторисної документації несуть проектні організації.
12. В разі розбіжності між відомчими організаціями, що стосуються проектування і прив\’язок мереж, інженерному управлінню ГоловАПУ надається право приймати остаточне рішення.
13. Явка відповідальних представників зацікавлених організацій, які викликає інженерне управління ГоловАПУ, обов\’язкова.
14. Забороняється проектним організаціям видавати замовникам технічну документацію в зв\’язку з розриттям до погодження проекту інженерним управлінням ГоловАПУ, в тому числі і технічну документацію на розміщення зелених насаджень.
15. Строк дії погодження інженерного управління ГоловАПУ для інженерних комунікацій і для проектів вертикального планування – 3 роки з дня погодження, в тому числі і житлові масиви. Проекти, по яких почате будівництво, перепогодженню не підлягають.
16. Зміни планового й висотного положення раніше запроектованих проектів трас і прив\’язок підлягають обов\’язковому погодженню з інженерним управлінням ГоловАПУ.
17. Категорично забороняється будівництво частин будинків, ілюмінаторів, приямків, колон та ін., які виходять за межі червоних ліній вулиць.
18. Всі матеріали проекту для погодження представляються в двох екземплярах – калька і світлокопія з оригіналами погоджень відповідних служб і організацій. Проекти вертикального планування затверджуються на оригіналах, погоджених з управлінням планування і забудови. Після погодження калька повертається проектній організації, світлокопії залишаються в інженерному управлінні ГоловАПУ.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code