ПРАВИЛА виконання робіт по підземних спорудах та надземному інженерному обладнанню в м. Києві

ПРАВИЛА
виконання робіт по підземних спорудах та надземному інженерному обладнанню в м. Києві
I. Загальна частина
1. Дані Правила обов\’язкові для всіх організацій, які ведуть для м. Києва проектування, будівництво і здійснюють на його території експлуатацію підземних споруд, шляхів, трамвайних та залізничних колій, мостів, транспортних перетинань, пішохідних тунелів, колій метрополітену, зелених насаджень, будинків і споруд.
2. Координація і погодження розміщення підземних споруд на території м. Києва здійснюються управлінням інженерного обладнання і підготовки території ГоловАПУ (далі – інженерне управління ГоловАПУ).
3. Прокладання комунікацій і будівництво підземних споруд можуть здійснюватися відкритим і закритим способами.
Доцільність застосування того чи іншого способу повинна визначатися в кожному випадку проектом з урахуванням місцевих умов.
Прокладання підземних комунікацій і будівництво підземних споруд в центральній частині міста, на вулицях і площах з удосконаленим шляховим покриттям і інтенсивним рухом транспорту і пішоходів повинні здійснюватися, як правило, закритим способом.
4. Дозволяється виробництво будівельно-монтажних робіт після попередньої підготовки, яка забезпечує максимальне збереження існуючого інженерного обладнання, споруджень, покриття доріг і тротуарів, зелених насаджень, також життєдіяльність прилеглих до місця виробництва робіт територій, для чого повинні бути складені ПОР, ПОБ і узгоджені з зацікавленими організаціями.
5. Реконструкція існуючих і прокладання нових підземних комунікацій повинні впроваджуватись одночасно з реконструкцією шляхово-транспортних і гідротехнічних споруд, а також з іншими роботами по благоустрою міських територій.
Комплексний благоустрій територій, що освоюються, виконується тільки після завершення прокладок і переробки підземних споруд.
6. Організації, які проводять будівництво або експлуатацію підземних споруд, розміщених на проїздах і тротуарах, зобов\’язані встановлювати й утримувати люки оглядових колодязів і коверів на одному рівні зі шляховим покриттям.
В разі перекосу, усадки люків, оглядових колодязів і коверів, а також перепаду відміток більш як на 1 см указані організації зобов\’язані негайно переставити люки або ковери до необхідних відміток.
Експлуатаційні організації зобов\’язані щорічно міняти не менше 10 % цегляних оглядових колодязів на залізобетонні з установкою залізобетонних плит під люки.
7. Ліквідовані підземні споруди повинні, як правило, вилучатися з грунту. При значній трудомісткості, високій вартості робіт по вилученню або з інших причин вони можуть бути залишені в грунті при умові звільнення споруд від продуктів, що транспортуються, демонтажу запірної арматури, розбірки камер і колодязів на глибину не менше 1 м, ретельного заповнення всіх пустот споруд грунтом.
Кінці кабельних ліній при ліквідуванні повинні бути закапорені, газопроводи – продуті, нафто-, мазутопроводи – пропарені і кінці заварені.
Всі виконані роботи повинні бути відображені на кресленнях, які передають в інженерне управління ГоловАПУ.
8. Експлуатаційні організації зобов\’язані через міську планову комісію включити в план управління \”Київміськшляхбуд\” виконання робіт по відновленню шляхових покриттів після ліквідування аварій на мережах, що експлуатуються, з передачею необхідних будівельних матеріалів і на умовах договору між підрядчиком і замовником.
9. Роботи по реконструкції діючих теплових мереж і підключення до діючих теплових мереж, пов\’язані з припиненням теплопостачання, проводити, як правило, в період з 1 травня до 1 жовтня.
В опалювальний сезон ці роботи виконувати тільки з дозволу виконкомів районних і міської Ради народних депутатів з організацією роботи в три зміни.
10. Ордери на всі роботи видаються спеціальним відділом по благоустрою м. Києва по проектах, узгоджених інженерним управлінням ГоловАПУ.
11. Загальна кількість виданих спеціальним відділом ордерів на виконання робіт повинна відповідати планам будівельно-монтажних робіт відомств і підприємств.
12. В разі порушення будівельною організацією порядку і строків проведення робіт по раніше виданому ордеру спеціальний відділ по благоустрою має право не видавати цій організації ордерів на нові роботи до завершення нею початих робіт або до виправлення допущених порушень.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code