Загальні вимоги до монтажу виробів

Загальні вимоги до монтажу виробів
1 Вимоги до монтажу виробів встановлюють в проектній документації з рахуванням прийнятих варіантів виконання вузлів, їх кріплення та прилягання, розрахованих на задані кліматичні та інші впливи.
2 Монтаж вікон і дверей повинен виконуватися спеціалізованими ярмами, які мають право на виконання таких робіт. Закінчення монтажних робіт повинно підтверджуватися актом здачі-приймання, який містить гарантійні зобов\’язання виконавця робіт.
3 На вимогу замовника виробник виробів повинен надати йому інструкцію з монтажу вікон і дверей, яка містить:
–  креслення типових монтажних вузлів кріплення та прилягання;
– перелік матеріалів, що використовуються, з урахуванням температурних режимів їхнього застосування;
– послідовність технологічних операцій з монтажу виробів.
4 Під час монтажу виробів повинні виконуватися такі вимоги:
– кріплення виробів і зашпаровування монтажних зазорів між ними і косами віконних та дверних прорізів стінових конструкцій повинні витримувати вітрові навантаження і бути герметичними з урахуванням умов експлуатації будівель;
– конструкція вузлів кріплення і прилягання (включаючи разташування виробів по глибині прорізу) повинна перешкоджати виникненню \”місточків холоду\”;
– конструкція вузлів прилягання повинна забезпечувати надійне відведення дощової вологи і конденсату назовні. Не допускається проникнення вологи всередину стінових конструкцій і приміщень;
– при виборі заповнення монтажних зазорів необхідно враховувати експлуатаційні температурні зміни розмірів виробів.
5 В якості кріпильних елементів для монтажу виробів треба використовувати анкери, дюбелі або монтажні шурупи.
6 Вироби треба встановлювати за ватерпасом та виском. Відхилення від вертикальності та горизонтальності сторін коробок, змонтованих виробів не повинні перевищувати 1,5 мм на 1 м довжини, але не більше 3 мм.
7 Не допускається використання для кріплення виробів герметиків, клеїв, піноутеплювачів, а також будівельних цвяхів.
8 Для заповнення монтажних зазорів повинні використовуватися силіконові герметики, ізолюючі пінополіуретанові шнури, стрічки компресійні, піноутеплювачі і мінеральна вата, які мають гігієнічний висновок та забезпечують потрібні експлуатаційні показники. Піноутеплювачі не повинні мати добавок, що містять бітум, і не повинні збільшувати свій об\’єм після закінчення монтажних робіт.
9 Для передачі навантажень виробів на будівельні конструкції повинні застосовуватися колодки із поліетилену низького тиску за ГОСТ 16338 або іншого матеріалу, фізико-механічні властивості якого не нижче зазначеного.
10 Дерев\’яні клини, що застосовуються для тимчасової фіксації виробів в процесі монтажу, необхідно усунути перед зашпаруванням монтажних швів.
11 При стиковці вікон з балконними дверима стик між ними повинен виключати продування і проникнення вологи, компенсувати температурне розширення виробів. 

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code