Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
0818 17

До пам'яток та щойно виявлених об'єктів культурної спадщини

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Планировка и застройка территорий | Просмотров: 69 До пам'яток та щойно виявлених об'єктів культурної спадщини, у разі необхідності покрашення їх стану, застосовується виключно консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт або пристосування.
Склад та зміст науково-проектної документації на консервацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини визначається відповідними державними буді-вельними нормами.
Для будинків та споруд - об'єктів культурної спадщини, що не занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України і до яких у разі їх аварійного стану може бути застосований режим реконструкції, що здійснюється за умови проведення попередніх архітектурних обмірів та розроб-лення історико-архітектурної довідки.
13.1.10Слід передбачати включення історико-культурних заповідних територій і комплексних охоронних зон, які охоплюють історичне ядро населених пунктів (ансамблі та комплекси), у систему загальноміських, селищних і сільських громадських центрів, пішохідних зв'язків, туристичних мар-шрутів^ урахуванням 8.6.4.
13.1.113 метою збереження фізичного стану нерухомих об'єктів - пам'яток культурної спадщини - від пам'яток культурної спадщини до транспортних та інженерних комунікацій слід передбачати відстані, м, не менше:
а)до проїзних частин магістральних доріг та магістральних вулиць безперервного руху, ліній метрополітену неглибокого закладання:
-в умовах складного рельєфу - 100;
-на плоскому рельєфі - 50;
б)до мереж водопроводу, каналізації, газопостачання, теплопостачання (крім розвідних) - 15;
в)до інших підземних інженерних мереж - 5.
В умовах реконструкції сформованої забудови вказані відстані до інженерних мереж допус-кається скорочувати, але приймати не менше: до водонесучих мереж - 5 м, не водонесучих - 2 м.
Примітка. Окрім випадків, зазначених у 13.1.3.
13.2Використання територій історичної забудови
13.2.1При використанні територій історичної забудови підлягають вирішенню такі завдання:
-ефективне використання територій для створення екологічно чистого, комфортного сере-довища для проживання та життєдіяльності населення;
-збереження й раціональне використання пам'яток та об'єктів культурної спадщини, їх територій, зон охорони пам'яток культурної спадщини, історичних ареалів населених місць та історичного середовища;
-забезпечення інвестиційно-привабливих умов для реабілітації та використання територій історичної забудови, будівель та споруд (за виключенням територій пам'яток та щойно виявлених об'єктів культурної спадщини), що мають певну історико-культурну або архітектурно-художню цінність як носії традиційного характеру середовища.
13.2.2При розробленні документації з просторового планування, науково-проектної документації слід забезпечувати:
-збереження ландшафтних якостей, пейзажних характеристик та цінного розпланування територій у сукупності з елементами історичного благоустрою та озеленення, основних композиційних прийомів системи планування, властивих певним територіям історичної забудови (периметральна суцільна забудова кварталів, вільне розташування архітектурних об'єктів тощо);
-композиційну підпорядкованість забудови існуючим історичним архітектурним домінантам, тобто збереження або покращення візуального сприйняття найбільш соціально, функціонально або естетично значущих споруд архітектурними та містобудівними засобами;
-збереження традиційного характеру середовища шляхом композиційної узгодженості нової (або реконструйованої) забудови з історичною за силуетом, основними прийомами й засобами архітектурної композиції, масштабними, стилістичними, колористичними ознаками, ритмом, про-порціями, тектонікою, матеріалами тощо;
-збереження чергування відкритих просторів із забудованими територіями для забезпечення видового розкриття пам'яток та об'єктів культурної спадщини, підсилення естетичних характеристик і композиційних особливостей історичної забудови, виявлення й відновлення композиційно- візуальних зв'язків між історичними архітектурними домінантами, рядовою забудовою та ландшафтом;
-збереження середньої поверховості та щільності традиційної історичної забудови.

 Комментарии по данной теме: До пам'яток та щойно виявлених об'єктів культурної спадщини

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.