Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
0818 17

Таблиця 11.3 - Розміри земельнихділянок підприємств і споруд з транспортування, знешкодження

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Планировка и застройка территорий | Просмотров: 58 Таблиця 11.3 - Розміри земельнихділянок підприємств і споруд з транспортування, знешкодження і переробки твердих побутових відходів
Підприємства і спорудиРозміри земельних ділянок на 1000 т твердих побутових відходів за рік, га
Підприємства промислової переробки твердих побутових відходів (сміттєпереробні заводи та підприємства термічної утилізації твердих побутових відходів - спалювання, піроліз, газифікація, плазмові технології)0,09
Полігони твердих побутових відходів0,02-0,05
Склади компосту0,04
Ділянки для компостування0,5-1,0
Сміттєперевантажувальні станції0,04
11.2.2Підприємства з оброблення (перероблення), знешкодження, захоронення та утилізації твердих побутових відходів допускається розміщувати в промислових та комунально-складських зонах населених пунктів та за їх межами або на території полігону твердих побутових відходів за умови організації СЗЗ відповідно до вимог санітарного законодавства.
Розташування підприємства з оброблення (перероблення), знешкодження, захоронення та утилізації твердих побутових відходів на рекреаційних територіях, у зонах санітарної охорони джерел водопостачання та прибережних смугах водойм, охоронних зон курортів забороняється.
Вибір земельної ділянки здійснюють з урахуванням можливості приєднання підприємства до існуючих комунікацій водопостачання, водовідведення, теплопостачання, газопостачання та електропостачання. За необхідності слід передбачати розміщення трансформаторної підстанції, котельні, запасних резервуарів для води, локальних очисних каналізаційних споруд і локальних очисних споруд для очищення фільтрату.
Площу земельної ділянки для розміщення підприємства з сортування та переробки твердих побутових відходів слід передбачати з розрахунку 0,09 га на 1000 т твердих побутових відходів на рік, у тому числі 0,06 га на 1000 т безпосередньо для виробництва та 0,03 га на 1000 т твердих побутових відходів - під склади готової продукції (компосту) та відсортованих компонентів твердих побутових відходів, адміністративно-побутові споруди.
Біотермічні камери та безкамерне компостування з примусовою аерацією слід застосовувати для малих міст та селищ з населенням до 50 тис. осіб, польове компостування - в містах з населенням 50-500 тис осіб. В населених пунктах з населенням більше ніж 500 тис. осіб дозволяється використовувати промислове компостування.
11.2.3Сміттєперевантажувальні станції слід передбачати при впровадженні двоетапної технології транспортування твердих побутових відходів.
Двоетапна технологія транспортування твердих побутових відходів є доцільною у разі, якщо:
-дальність транспортування від місця збирання до об'єкта захоронення перевищує 20 км;
-декілька міст, розташованих у радіусі до 50 км, мають або планують створити один об'єкт захоронення, або підприємство з переробки твердих побутових відходів.
Ділянки для будівництва сміттєперевантажувальних станцій слід передбачати за межами населених пунктів або на територіях промислово-складських зон.
Ділянка для будівництва сміттєперевантажувальної станції має відповідати встановленим санітарним нормам і правилам, вимогам екологічного законодавства, бути максимально наближеною до району збирання твердих побутових відходів, мати природний перепад висоти між майданчиками розміщення сміттєвозів-збирачів і транспортних сміттєвозів. Обов'язковою умовою є також наявність доріг з твердим покриттям, лінії електропередач, водопроводу і каналізації.

 Комментарии по данной теме: Таблиця 11.3 - Розміри земельнихділянок підприємств і споруд з транспортування, знешкодження

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.