Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
0818 17

Ширина санітарно-захисної смуги водоводів та водопровідних мереж

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Планировка и застройка территорий | Просмотров: 122 Ширина санітарно-захисної смуги водоводів та водопровідних мереж, що проходять по неза- будованій території, встановлюється (від зовнішньої стінки водоводу):
-при прокладанні в сухих ґрунтах та умовному діаметрі до 1000 мм включно - не менше ніж 10 м, а при більшому діаметрі не менше ніж 20 м;
-при прокладанні в мокрих ґрунтах (незалежно від умовного діаметра) - не менше ніж 50 м.
- при прокладанні водоводів по забудованій території ширину санітарно-захисної смуги слід призначати згідно з вимогами [90], за умов облаштування мереж у захисних водонепроникних футлярах ширину санітарно-захисної смуги допускається визначати не менше ніж 5м.
11.1.19Основні водоохоронні та санітарні заходи на території зони санітарної охорони підземних і поверхневих джерел водопостачання та майданчиків споруд водопідготовки необхідно визначати відповідно до вимог [90].
11.1.20Розміри СЗЗ від каналізаційних очисних споруд і насосних станцій до об'єктів житлової забудови, громадських установ, будинків і споруд, продовольчих складів, підприємств харчової промисловості слід визначати згідно з додатком Ж.4.
11.1.21Водовідведення стічних вод у населених пунктах рекомендується передбачати за такими системами: роздільній, напівроздільній, змішаній.
Каналізування промислових підприємств рекомендується передбачати за повною роздільною системою.
Очисні споруди населених пунктів та промислових підприємств проектують з урахуванням розрахункової витрати стічних вод і сумарної кількості забруднювальних речовин, враховуючи вимоги [91].
11.1.22На каналізаційних самопливних і напірних мережах необхідно передбачати захисні охоронні зони, розміри яких слід визначати відповідно до вимог [91].
11.1.23Очищення стічних вод в селищних і сільських населених пунктах слід передбачати згідно з вимогами [91].
11.2Санітарне очищення
11.2.1Норми утворення твердих побутових відходів визначаються згідно з вимогами [45], а при розробленні генеральних планів населених пунктів та детальних планів території для новоутво- рюваних населених пунктів відповідно до таблиці 11.2.
Таблиця 11.2 - Норми утворення твердих побутових відходів
Об'єкти утворення твердих побутових відходівРозрахункова
одиницяРічна норма утворення твердих побутових відходів на розрахункову одиницю
кгм3
Житлові будинки багатоквартирні упорядковані1 мешканець300-3501,8-2,0
Житлові будинки садибної забудови1 мешканець350-4502,5-3,5
В середньому по населеному пункту з урахуванням організацій та установ, маятникової міграції1 мешканець300-3501,8-2,5
Сміття з удосконаленого покриття доріг та площ1 м2 площі5-150,008-0,025
Садові відходи від зелених насаджень1 м2 площі-0,008
Примітка 1. Норми утворення твердих побутових відходів для житлових будинків садибної забудови за наявності опалення на вугіллі необхідно збільшувати на 30-50 %.
Примітка 2. Норми утворення великогабаритних, ремонтних та будівельних відходів слід визначати в розмірі 10 % від загальної кількості утворення твердих побутових відходів в населеному пункті.
Примітка 3. Відходи електричного та електронного обладнання слід приймати із розрахунку 6 кг на одного мешканця на рік.
Розміри земельних ділянок підприємств і споруд з транспортування, знешкодження і переробки твердих побутових відходів слід визначати за таблицею 11.3.

 Комментарии по данной теме: Ширина санітарно-захисної смуги водоводів та водопровідних мереж

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.