Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
0818 17

Розміри зони комфортного зорового сприйняття мають визначатися за радіусами:

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Планировка и застройка территорий | Просмотров: 76 Розміри зони комфортного зорового сприйняття мають визначатися за радіусами: у межах двох висот об'єкта - для окремої пам'ятки, до 1,2 км - для комплексу пам'яток, до 2,5 км - для містобудівних ансамблів, до 5 км - для значних природних об'єктів.
8.6.7В ареалах розміщення об'єктів культурної спадщини підлягають розрахунку показники допустимого антропогенного навантаження, які слід встановлювати шляхом визначення пропускної здатності основних об'єктів огляду:
Ртах = Р х ТЛ0,
де Ртах - максимальна пропускна здатність пам'ятки протягом дня, осіб;
Р - показник допустимої одночасної кількості екскурсантів, осіб;
Т - час, відведений для екскурсій протягом дня, год.;
ї0- час, необхідний для огляду об'єкта, год.
Оптимальна одночасна кількість відвідувачів для огляду архітектурно-містобудівного ансамблю становить 50-90 осіб; орієнтовний час огляду ансамблю становить - 1,5-2 год., його фрагменту - 15-25 хв., екскурсії протягом дня - 8 год.
8.6.8Для розрахунку загальної кількості місць для спеціалізованих туристичних автобусів та індивідуальних транспортних засобів на автостоянках у межах пішохідної доступності від об'єктів огляду слід використовувати максимальний показник туристичного потоку (кількість екскурсантів за даними туристичних операторів, кількість проживаючих у закладах розміщення туристів, кількість відвідувачів краєзнавчих музеїв тощо), осіб/день, у пік туристичного сезону.
8.6.9При формуванні туристичних зон у межах природно-заповідних об'єктів згідно з режимами охорони необхідно виділяти такі підзони:
-відкриті для регульованої та стаціонарної рекреації і туризму (біосферні заповідники, націо-нальні природні парки, регіональні ландшафтні парки та території без охоронного статусу);
-для екскурсійного огляду (парки-пам'ятки садового-паркового мистецтва, ботанічні сади, зоологічні сади та дендрологічні парки, частково пам'ятки природи);
-закриті для туризму (природні заповідники, заповідні урочища, заказники, пам'ятки природи).
8.6.10Розміри складових елементів туристичної зони, що формується на базі природно- заповідного фонду, слід приймати (м2 на 1 туриста):
а)заклади розміщення туристів - згідно з додатком Е.4;
б)центри обслуговування - 10;
в)місця відпочинку - 1000;
г)угіддя для аматорських занять: рибальські - 1000, мисливські - 20 000, ягідно-грибні - 10 000, лижні - 2000, водні - 1000.
8.6.11Баланс функціональних елементів туристичної зони в межах природно-заповідних тери-торій слід приймати відповідно до показників таблиці 8.9.
Таблиця 8.9 - Питомі показники функціональних елементів туристичної зони в межах природно- заповідних територій
Територія% від загальної площі
Закладів розміщення та центрів обслуговування8-10
Озеленення та місць відпочинку3-5
Стоянок транспортних засобів2-3
Доріг5-7
Ареалів об'єктів огляду, туристичних угідь70-80
8.6.12Для збереження природного ландшафту при організації туристичних зон та екскурсійних маршрутів слід враховувати показники допустимих рекреаційних навантажень відповідно до таблиці 8.5.

 Комментарии по данной теме: Розміри зони комфортного зорового сприйняття мають визначатися за радіусами:

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.