Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
1116 28

Принципи формування центрів професійно-трудової реабілітації інвалідів та інших мало мобільних груп населення

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Мои публикации | Просмотров: 10 361

Прокопенко О.В. Принципи формування центрів професійно-трудової реабілітації інвалідів та інших маломобільних груп населення. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури за спеціальністю 18.00.02 – Архітектура будівель та споруд. – Київський національний університет будівництва та архітектури, Київ, 2007.

В дисертації проаналізовано історію виникнення та досвід проектування, будівництва та експлуатації комплексних закладів професійно-трудової реабілітації інвалідів. Вивчені та оброблені результати опитувань, натурних спостережень і аналізу проектних рішень. Сформовано новий тип громадського закладу соціального, реабілітаційного та навчально-трудового призначення з дотриманням умов безбар`єрного простору.

Розроблені принципи формування центрів професійно-трудової реабілітації: доступності планувальної структури для інвалідів; комплексності функціональних процесів; трансформації приміщень; комфортності об`ємно-планувального рішення. Виявлені основні функціональні зони центрів: вхідна, реабілітаційна, фізкультурно-оздоровча, відпочинку та господарська.

Запропонована модель розташування центрів професійно-трудової реабілітації в умовах житлового середовища. На особисто проведених дослідженнях визначена нормативна величина з розрахунку 1 місце в центрі на 1000 людей.

Номенклатурний ряд складається з центрів: місткістю до 50 місць для обслуговування житлового будинку, у складі приміщення виробничої практики, допоміжні й обслуговуючі приміщення, гурткові приміщення; місткістю 100-200 місць, у складі актовий зал, гурткові приміщення, бібліотека, учбово-спортивні приміщення, приміщення громадського харчування; місткістю 100-1000 місць, у складі учбово-виробничі приміщення (однієї галузі), учбово-спортивні приміщення, приміщення учбово-військового циклу, технічний центр, лекційна аудиторія, актовий зал, гурткові приміщення, бібліотека, медпункт, їдальня, допоміжні й обслуговуючі приміщення.

Визначені та надані основні особливості проектування центрів професійно-трудової реабілітації.

Ключові слова: інвалід, реабілітаційний центр, типологія, архітектурно-планувальна організація, принципи формування.

 Комментарии по данной теме: Принципи формування центрів професійно-трудової реабілітації інвалідів та інших мало мобільних груп населення

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.