Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
1116 28

Медико-біологічне обгрунтування використання геоінформаційних технологій в системі охорони здоров'я

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Мои публикации | Просмотров: 7 735
МЕДИКО-БІОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
Прокопенко О.В.

Загальновідомо, що для сучасного українського суспільства притаманна демографічна криза. Чисельність населення України з початку 90-х років поступово убуває. На 1 січня 2013 року населення України склало 45,553 млн осіб, скоротившись з 1990 року більш ніж на 11%. За розрахунками фахівців Світового банку з початку тисячоріччя до 2026 року населення України скоротиться на 24% і складе 36-38 млн осіб. Максимальні втрати населення Україна несе в інтервалі від 40 до 60 років — 212 осіб з тисячі. Для Швейцарії цей показник - 52 особи, тобто різниця зі Швейцарією, для якої характерні мінімальні ризики смерті, досягає величезного рівня - 160 осіб з кожної тисячі сорокалітніх. Рівень здоров’я багато в чому залежить від якості довкілля, що супроводжує людини із самого народження. В даний час проблеми охорони навколишнього середовища як ніколи актуальні, тому що згідно з прогнозами Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЄСР) при нинішніх способах виробництва і споживання до 2050 року в порівнянні з початком XXI століття світ позбавиться двох третин флори і фауни, а схоронність природних територій буде необоротно порушена на 7,5 млн км2.
Існує достовірний зв’язок між ступенем забруднення території населених місць і рівнем захворюваності. В останні десятиріччя відмічається підвищення частоти і важкості перебігу захворювань, пов’язаних з дією шкідливих факторів оточуючого середовища. Так, захворюваність на злоякісні новоутворення за період 1990—2012 роки зросла на 18,9%, хворобами крові та кровотворних органів та окремими порушеннями із залученням імунного механізму — на 106,3%, хворобами шкіри та підшкірної клітковини - на 17,1%. Якщо в структурі смертності населення України вклад новоутворень у 1995 р. склав 12,8%, то в 2012 р. — 14%. Ця причина смерті займає друге місце після хвороб системи кровообігу.
Отже, нормалізація загальної екологічної ситуації в країні забезпечить профілактику багатьох захворювань, властивих сучасній людині. Оздоровлення навколишнього середовища можливо тільки шляхом перегляду організації системи транспорту, розвитку енергозберігаючих та екологічно чистих технологій, проведення ефективної житлової політики, популяризації екологічного способу
життя, а також запобігання всіх ризиків (санітарних, техногенних чи природних) і забезпечення безпеки за допомогою заходів щодо виявлення та класифікації цих ризиків, попередження виникнення джерел ризиків. А це неможливо без широкого використання інформаційних технологій, насамперед, геоінформаційних систем (ГІС-технологій).
Використання ГІС-технологій, зокрема їх складової - аналітичних електронних карт с подальшим створенням на їх базі містобудівної та землевпорядної документації, що включають дані про екологічну ситуацію території, належність її до певних функціональних зон, їх сучасне та перспективне призначення, про транспортну мережу, стан забудови та інженерне забезпечення об’єктів, характеристики будинків і споруд та ін., сприяє не тільки комплексному аналізу, але й, враховуючі територіальний розподіл даних, наочному уявленню результатів моделювання (тобто візуальній оцінці) для прийняття системних рішень. Ця технологія поєднує традиційні операції при роботі з базами даних, такими, як запит і статистичний аналіз, з перевагами -повноцінної візуалізації і географічного (просторового) аналізу, що надає карта.
Таким чином, завдяки використанню ГІС-технологій створюється єдиний територіальний інформаційний простір на державному, регіональному та місцевому рівнях, доступний для всіх служб, що дає можливість науково обґрунтувати систему заходів первинної медичної і еколого-гігієнічної профілактики.

 Комментарии по данной теме: Медико-біологічне обгрунтування використання геоінформаційних технологій в системі охорони здоров'я

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.