КЛАСИФІКАЦІЯ БУДІВЕЛЬНИХ ОБ\’ЄКТІВ

КЛАСИФІКАЦІЯ БУДІВЕЛЬНИХ ОБ\’ЄКТІВ
5.1 Класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд
5.1.1 Класи відповідальності будівель і споруд визначаються рівнем можливих матеріальних збитків і (або) соціальних втрат, пов\’язаних із припиненням експлуатації або із втратою цілісності об\’єкта.
5.1.2 Можливі соціальні втрати від відмови повинні оцінюватися в залежності від таких факторів ризику, як:
– небезпека для здоров\’я і життя людей;
– різке погіршення екологічної обстановки у прилеглій до об\’єкта місцевості (наприклад, при руйнуванні сховищ токсичних рідин або газів, відмові очисних споруд каналізації тощо);
– втрата пам\’яток історії і культури або інших духовних цінностей суспільства;
– припинення функціонування систем і мереж зв\’язку, енергопостачання, транспорту чи інших елементів життєзабезпечення населення або безпеки суспільства;
– неможливість організувати надання допомоги потерпілим при аваріях і стихійних лихах;
– загроза обороноздатності країни.
5.1.3 Можливі економічні збитки повинні оцінюватися витратами, пов\’язаними як з необхідністю відновлення об\’єкта, що відмовив, так і з побічними збитками (збитки від зупинки виробництва, прогаяна вигода тощо).
5.1.4 Класифікація будівель і споруд узгоджена з ДСТУ-Н Б В. 1.2-13 і виконується відповідно до вказівок таблиці 1 незалежно за кожною з наведених в її стовпцях характеристикою можливих збитків та втрат від відмови. Будівлі або споруді в цілому присвоюється найвищий з отриманих (найбільший за номером) клас. Попередню класифікацію об\’єктів допускається визначати за даними, наведеними в додатку А. Клас відповідальності унікальних будівель та споруд визначається на основі експертних оцінок.
У технічному завданні на проектування або в іншій договірній документації має бути вказаний клас відповідальності об\’єкта, який визначається замовником за узгодженням із генеральним проектувальником та організацією, яка здійснює наукове супроводження проектних робіт. Цей клас має бути відомим власнику об\’єкта і за згодою з ним може бути підвищений.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code