Вимоги безпеки праці під час обрізання дерев, чагарників та корчування пеньків
 
     7.1. Роботи з обрізання високих дерев та підстригання чагарників повинні проводитися під керівництвом особи, що відповідає за проведення робіт.
     7.2. Під час роботи з драбин слід керуватися вимогами п.п.6.6.1-6.3 цих Правил.
     7.3. Забороняється обрізати дерева та чагарники з приставних драбин із застосуванням електрифікованих та механізованих пилок, а також вилазити з цією метою на дерево.
     7.4. Під час обрізання дерев забороняється приставляти драбину з боку руху транспорту, поблизу проїжджої частини вулиці. У деяких випадках, у разі необхідності, зона проведення робіт огороджується, і біля драбини, для страхування, повинен перебувати другий працівник.
     7.5. Працівники, що працюють з боку проїжджої частини, повинні бути обернуті обличчям назустріч транспорту, що рухається, і одягнуті в оранжеві жилети.
     7.6. Огородження зони проведення робіт та встановлення знаків повинно здійснюватись згідно з п.п. 3.1, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6 цих Правил.
     7.7. Знаки слід знімати тільки після закінчення робіт з обрізання дерев та чагарників, корчування пеньків, зона проведення робіт яких поширюється на проїжджу частину вулиці, і приведення шляхового полотна до стану, що забезпечує безпечний рух транспорту.
     7.8. Інструменти, що застосовуються для лікування ран і дупел дерев, повинні зберігатися у спеціальних сумках. Зберігання інструментів у кишенях, на майданчику та щабелях драбин забороняється.
     7.9. Перебування сторонніх осіб під деревами, що обрізаються, заборонено.
     7.10. Обрізання крони дерева необхідно починати з нижніх гілок, не допускаючи падіння зрізаних гілок на працівника.
     7.11. Для обрізання дерев та високих чагарників необхідно пристосовувати підйомно-транспортні механізми або пересувні підмостки. Для підмощування не можна використовувати ящики, бочки тощо.
     7.12. Під час обрізання гілля з високих дерев поблизу ліній електромереж останні необхідно відключати від джерела живлення, а в разі необхідності – зняти. Підключати або знімати дроти повинна організація, що експлуатує електромережі.
     7.13. Якщо під час спилювання дерев частинами гілка впала на лінії електропередач, проводити будь-які роботи до прибуття експлуатаційної обслуги і наближатися до місця аварії на відстань ближче 10 м забороняється.
     7.14. Опале листя та зрізані частини дерев забороняється спалювати в межах населених пунктів.
     7.15. Роботи з корчування пеньків повинні проводитись відповідно до вимог ГОСТу 12.3.002-75, стандартів РСТ УССР 1976-87, РСТ УССР 1986-88 та технологічних карт на дані види робіт.
     7.16. Забороняється перебування сторонніх осіб під час роботи з видалення пеньків корчувачами на віддалі менше 5 м від місця проведення робіт.
     7.17. Забороняється очищати робочі частини працюючих механізмів від налиплої землі, трісок та сторонніх предметів.
     7.18. Під час видалення пеньків трубчатими фрезами корчувача, переїздів агрегатів з однієї ділянки роботи на іншу навісну систему трактора необхідно закріпити фіксаторами у верхньому положенні.
     7.19. Якщо у трубчастій фрезі, піднятій у верхнє положення, є пеньок, забороняється перебування працівників на відстані менше 2 м від фрези.
     7.20. Монтаж навісного обладнання на трактор, зміна робочих частин, регулювання та ліквідація несправностей повинні проводитись при виключеному двигуні трактора.
     7.21. Після закінчення робіт необхідно:
     7.21.1. Всі машини і механізми поставити на спеціально відведені місця, вимкнути двигуни, перекрити подачу пального і вжити заходів, що виключають можливість запуску двигуна сторонніми особами;
     7.21.2. Очистити і привести в порядок робоче місце, прибрати інструменти, зняти огородження і шляхові знаки;
     7.21.3. Зняти спецодяг, почистити його від пилу та інших забруднювачів і помістити у відведене для зберігання місце. Вимити лице і руки теплою водою або прийняти душ;
     7.21.4. Доповісти майстрові про всі несправності, що виникли у процесі роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *