Затверджено
наказом Державного комітету України
по житлово-комунальному господарству
від 30 листопада 1995 року N 51
 
Правила охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України*
* Далі – Правила 
 
1. Загальні положення
 
     1.1. Ці Правила розроблено відповідно до Закону України \”Про охорону праці\” ( 2694-12 ), чинні для всіх організацій і підприємств України незалежно від форм власності, діяльність яких пов\’язана з будівництвом, ремонтом та утриманням об\’єктів зеленого господарства і обов\’язкові для виконання всіма посадовими особами, спеціалістами і працівниками, зайнятими на роботах з видалення дерев і пеньків у міських умовах.
     1.2. Роботи з видалення дерев у міських умовах спрямовано на поліпшення санітарного стану і дендрологічного складу зелених насаджень, їх просторового розміщення та естетичного вигляду міських територій.
     1.3. Відповідальність за організацію безпечної праці під час видалення дерев і пеньків у міських умовах несе головний інженер або керівник організації, що виконує ці роботи.
     1.4. Роботи з видалення дерев і пеньків слід виконувати відповідно до технологічних карт, проектів проведення робіт, технологічних інструкцій та цих Правил.
     1.5. Під час виконання робіт з видалення дерев і пеньків необхідно передбачити заходи захисту працюючих від можливого впливу небезпечних та шкідливих факторів. Рівень цих факторів не повинен перевищувати допустимих рівнів, передбачених ГОСТом 12.1.003-74.
     Транспортні засоби, механізми та інструменти мають бути у справному стані, не повинні допускати забруднення водойм, грунту та повітря і відповідати ГОСТові 12.2.003-91. Перед початком робіт з видалення дерев та пеньків слід одержати наряд-допуск на проведення цих робіт.
     1.6. Під час виконання робіт з видалення дерев і пеньків у несприятливих умовах видається наряд-допуск на проведення цих робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *