Викопування посадкового матеріалу
     Викопування саджанців у розсаднику проводять восени і навесні.
     Великорозмірні дерева, а також усі хвойні для літньої і зимової посадки потрібно викопувати з глибою ґрунту. Розміри і форми глиби ґрунту визначаються віком дерева, його виглядом і наявністю пакувального матеріалу. Найпоширеніші розміри глиби ґрунту: кругла, діаметром 0,6 або 0,8 м, глибина (висота) 0,4-0,5 м; квадратна, розміром 0,8 х 0,8 м; 1 х 1 м або 1,2 х 1,2 м, глибина (висота) 0,6-0,8 м.
 
     8.4. Приймання посадкового матеріалу
     Саджанці дерев і чагарників після викопування приймає відділ технічного контролю підприємства, яке їх вирощує. Спеціалісти відділу встановлюють групу і вид (сорт) рослин. Саджанці приймають партіями.
     Партія – це будь-яка кількість дерев і чагарників одного ботанічного виду і сорту, оформлену одним приймально-здавальним документом, в якому мають бути зазначені:
     найменування, місцезнаходження і підпорядкованість підприємства-постачальника;
     найменування саджанців, їх кількість за товарним сортом;
     назва стандарту, вимогам якого вони мають відповідати.
     Приймання саджанців покупцем відбувається у розсаднику постачальника. Одержувач має право провести контрольну перевірку відповідності якості саджанців вимогам стандарту, яким і визначаються методи контролю (метод випадкового відбору 1-10% саджанців, їх огляду, замірів). У разі виявлення розбіжностей між постачальником і покупцем проводять повне розбирання партії та заміри саджанців.
 
     8.5. Пакування і транспортування саджанців
     Глиби ґрунту із саджанцями упаковують у мішковину, рогожу чи поліетиленову плівку і обв\’язують мотузками. В окремих випадках використовують спеціальні ящики-контейнери. Транспортування саджанців з глибою ґрунту у замороженому стані допускається без упаковки. У разі транспортування залізницею чи водним транспортом коріння саджанців з оголеною кореневою системою упаковують в тюки з мішковини, рогож чи іншого матеріалу з попереднім обмочуванням у глиняній чи земляній \”бовтанці\” та перекладають коріння вологим мохом або соломою.
     Без упаковки саджанці перевозять на автомобілях з додержанням відповідних вимог.
     Найкраще перевозити і висаджувати посадковий матеріал у холодну, похмуру і вологу погоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *