Утримання об\’єктів благоустрою зеленого господарства
 
     5.1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування визначають на конкурсних засадах із числа спеціалізованих підприємств, організацій балансоутримувачів об\’єктів благоустрою зеленого господарства державної та комунальної власності.
 
     5.2. Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об\’єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати інші підприємства, установи, організації, використовуючи для цього кошти, передбачені власником об\’єкта.
 
     5.3. На території об\’єктів відповідно до містобудівної документації можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення. Власники цих будівель та споруд зобов\’язані забезпечити належне утримання наданої їм земельної ділянки, а також на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання закріпленої за ними прилеглої території або брати пайову участь в утриманні об\’єкта.
 
     5.4. На об\’єктах державної чи комунальної власності межі закріпленої території та обсяги пайової участі визначають місцеві органи влади, а в м. Києві та Севастополі державні адміністрації.
 
     5.5. Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:
     на об\’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об\’єктів;
     на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;
     на територіях земельних ділянках, які відведені під будівництво, – забудовники чи власники цих територій;
     на безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;
     на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.
 
     5.6. Елементи благоустрою входять до складу об\’єктів благоустрою, за винятком меморіальних комплексів та об\’єктів монументального мистецтва, фонтанів.
 
     5.7. Загальноміські інженерні мережі водопостачання, водовідведення, кабельні електромережі, телефонізації та інші, які проходять через територію об\’єкта благоустрою, не входять до його складу і перебувають на балансі та обслуговуванні відповідних підприємств, організацій.
 
     5.8. Догляд за зеленими насадженнями на вулицях, площах, бульварах, майданах повинен проводитися спеціалізованими підприємствами, організаціями зеленого господарства, які укомплектовані спеціальною технікою та механізмами, кваліфікованими спеціалістами, на умовах договору з балансоутримувачем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *