Конт.:

Олег Прокопенко

Кандидат наук, архитектор в Киеве Tel, Viber +38 063 608 7812


Архитектурное проектирование зданий
1216 29

Розрахунок граничного розміру пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

Олег Прокопенко - кандидат наук, архитектор в Киеве, дизайн-проекты. Веб, медиа, IT и программирование. Получение стройпаспорта, градусловий! Анализ земельных участков под застройку с разработкой архитектурной концепции. Опыт государственной службы в центральном органе гос. исп. власти.

Автор: Oleg | Раздел: Строительные сметы | Просмотров: 1 200
Розрахунок граничного розміру пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста 

Граничний розмір пайової участі (внеску) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста розраховується, виходячи із загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта та не перевищує встановленого законом розміру. 

Проведення остаточного розрахунку розміру пайового внеску, розрахованого із застосуванням норми щодо його граничного розміру, здійснюється Управлінням після надання забудовником (інвестором) фактичних показників щодо вартості об'єкта будівництва відповідно до акта готовності об'єкта до експлуатації та свідоцтва інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. 

У випадку, якщо забудовником (інвестором) не надані документи про затвердження у встановленому порядку кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта, розрахунок обсягу пайової участі проводиться відповідно до п. 6.1 та п. 6.2 цього Порядку без застосування норм щодо граничного розміру. 

6.3.1. Розрахунок граничного розміру пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) при будівництві (реконструкції) нежитлових будівель та споруд (крім будівель закладів культури та освіти, медичного та оздоровчого призначення). 

Граничний розмір пайового внеску забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста при будівництві (реконструкції) нежитлових будівель та споруд (крім будівель закладів культури та освіти, медичного та оздоровчого призначення) розраховується за наступною формулою: 

Г н = В кб * 0,10, де
(10) 


Г н - граничний розмір пайової участі забудовників (інвесторів) для будівництва (реконструкції) нежитлових будівель та споруд; 

В кб - затверджена у встановленому порядку загальна кошторисна вартість будівництва (реконструкції) нежитлових будівель та споруд. 

6.3.2. Розрахунок граничного розміру пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) при будівництві (реконструкції) житлових будинків, будівель закладів культури та освіти, медичного та оздоровчого призначення. 

Граничний розмір пайового внеску забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста при будівництві (реконструкції) житлових будинків, будівель закладів культури та освіти, медичного та оздоровчого призначення розраховується за наступною формулою: 

Г ж = В кб * 0,04, де
(11) 


Г ж - граничний розмір пайової участі забудовників (інвесторів) при будівництві житлових будинків, будівель закладів культури та освіти, медичного та оздоровчого призначення; 

В кб - затверджена у встановленому порядку загальна кошторисна вартість будівництва житлових будинків, будівель закладів культури та освіти, медичного та оздоровчого призначення. 

7. Перехідні положення 

7.1. Цей Порядок набирає чинності з дня опублікування рішення про його затвердження. 

7.2. Відповідно до статті 3 розділу II Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" додатково застосовуються наступні положення: 

7.2.1. Забудовники (інвестори), що здійснюють будівництво житла, мають право на відстрочення термінів сплати пайового внеску, встановлених договором. 

Підставою для відстрочення (перенесення) термінів сплати пайового внеску є заява таких забудовників (інвесторів), що подається до Головного управління економіки та інвестицій не пізніше передбаченого договором строку сплати пайового внеску або його частини, відповідно до графіка, із зазначенням суми, терміну відстрочення та причин неможливості сплати, що підтверджується відповідними документами. 

7.2.2. У разі прострочення термінів сплати пайового внеску забудовниками (інвесторами), що здійснюють будівництво (реконструкцію) об'єктів, призупиняється дія ордеру на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення до погашення заборгованості, що виникла. 

7.2.3. При оформленні права власності на об'єкти незавершеного будівництва та їх частини з метою подальшого продажу чи передачі в іпотеку, обов'язковим є надання довідки Головного управління економіки та інвестицій про повну сплату пайового внеску забудовником (інвестором). 

7.3. Рішення щодо зарахування витрат забудовників (інвесторів) на створення зовнішніх інженерних мереж, які прийняті до комунальної власності територіальної громади м. Києва відповідними розпорядчими документами, в рахунок сплати пайового внеску та щодо відстрочення (перенесення) термінів сплати пайового внеску по укладених договорах приймає постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку за поданням Головного управління економіки та інвестицій на підставі заяви забудовника (інвестора) із зазначенням суми, терміну відстрочення та причин неможливості сплати, які є підставою для відстрочення платежу, що підтверджується відповідними документами. 

 Комментарии по данной теме: Розрахунок граничного розміру пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

 

Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затверджений наказом Мінрегіону України від 05.07.2011 № 103 та діє в редакції наказу Мінрегіону України від 25.02.2013 № 66. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 кв.м., господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджено наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст затверджено наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 № 109. Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466. Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461. Прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадянських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж відбувається відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03.2013 № 95, зареєстрованого в Мін'юсті України 15 квітня 2013 року за № 612/23144.

Олег Викторович - кандидат наук, сертифицированный архитектор. Районы Киева: Голосеевский, Святошинский, Соломенский, Оболонский, Подольский, Печерский, Шевченковский, Дарницкий, Днепровский, Деснянский. Районы Киевской области: Барышевский, Белоцерковский, Богуславский, Бориспольский, Бородянский, Броварский, Васильковский, Володарский, Вышгородский, Згуровский, Иванковский, Кагарлыкский, Киево-Святошинский, Макаровский, Мироновский, Обуховский, Переяслав-Хмельницкий, Полесский, Ракитнянский, Сквирский, Ставищенский, Таращанский, Тетиевский, Фастовский, Яготинский.