Порядок відкриття поточних рахунків у національній та іноземних валютах установам міжнародних організацій і використання коштів за цими рахунками
 
     14.1. Спеціалізованим установам Організації Об\’єднаних Націй (Міжнародний банк реконструкції і розвитку тощо), що здійснюють свою діяльність відповідно до Конвенції ООН \”Про привілеї та імунітети спеціалізованих установ\” ( 995_170 ) (від 21.11.47), відкриваються поточні рахунки.
 
     14.2. Особи (особа), які (яка) відкривають поточний рахунок, мають:
 
     пред\’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і документи, що підтверджують їх повноваження. Фізичні особи-резиденти додатково пред\’являють документ, виданий відповідним органом державної податкової служби, що засвідчує їх реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
 
     подати документи (копії документів, засвідчені в установленому порядку), які дають змогу банку ідентифікувати спеціалізовану установу ООН, заяву про відкриття поточного рахунку (додаток 1) та картку із зразками підписів і відбитка печатки (додаток 2).
 
     На підставі цих документів уповноважений працівник банку ідентифікує цього клієнта та осіб, уповноважених розпоряджатися поточним рахунком.
 
     Між банком та спеціалізованою установою ООН укладається в письмовій формі договір банківського рахунку.
 
     14.3. Режим цього рахунку не обмежується жодним фінансовим контролем, правилами або мораторієм будь-якого роду відповідно до розділу 7 Конвенції ООН \”Про привілеї та імунітети спеціалізованих установ\” ( 995_170 ) (від 21.11.47).
 
     14.4. Міжнародні фінансові установи, які здійснюють свою діяльність на підставі міжнародних програм і домовленостей, підтриманих (гарантованих) Кабінетом Міністрів України, що спрямовані на підтримку економіки України, та міжнародні організації, що здійснюють свою діяльність відповідно до Конвенції \”Про правовий статус, привілеї та імунітети міждержавних економічних організацій, які діють в певних галузях співробітництва\” ( 986_012 ) (від 05.12.80), відкривають поточні рахунки на підставі рішення Правління Національного банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *