Про зміни у законодавстві України з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
29.12.2012  № 01-06/1953/2012
Господарські суди України
Про зміни у законодавстві України з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
{В доповнення до Листа див. Лист Вищого господарського суду № 01-06/319/2013 від 08.02.2013}
У зв\’язку із змінами у законодавстві України з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вважаємо за необхідне звернути увагу на таке.
1. Законом України \”Про внесення змін до Закону України \”Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень\” та інших законодавчих актів України\” від 11.02.2010 № 1878-VI, зокрема, викладено в новій редакції Закон України \”Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень\” від 01.07.2004 № 1952-IV.
Поряд з цим Верховною Радою України 04.07.2012 прийнято Закон України \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно\” № 5037-VI, яким внесено зміни до нової редакції Закону України \”Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень\” (у редакції Закону України від 01.07.2004 № 1952-IV), а також до Закону України \”Про нотаріат\” з наданням нотаріусам повноважень щодо здійснення функцій державного реєстратора прав на нерухоме майно.
2. Згідно із зазначеними законодавчими змінами систему органів державної реєстрації прав на нерухоме майно становлять центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав, та структурні підрозділи територіальних органів Міністерства юстиції України, які забезпечують реалізацію його повноважень та є органами державної реєстрації прав (стаття 6 Закону України \”Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень\”).
Водночас у випадках, передбачених Законом України \”Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень\”, державним реєстратором є нотаріус як спеціальний суб\’єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.
3. Згідно з пунктами 2, 3 розділу II \”Прикінцеві та перехідні положення\” Закону України \”Про внесення змін до Закону України \”Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень\” та інших законодавчих актів України\” від 11.02.2010 № 1878-VI новий порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень запроваджується з 01.01.2013.
Відтак з 01.01.2013 реєстратори бюро технічної інвентаризації втрачають повноваження щодо проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Такі повноваження здійснюватимуться виключно реєстраторами органів державної реєстрації прав на нерухоме майно та, у передбачених законом випадках, – нотаріусами.
4. Про викладене повідомляється у порядку інформації та для врахування у вирішенні спорів.

Без категорії

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code