Ложа для суддів

Ложа для суддів

У демонстраційних спорудженнях для легкої атлетики повинна передбачатися суддівська ложа, розташовувана у фінішного створу на відділеному від місць для глядачів ділянці трибуни.
7.1.1. Зона місць для бригад суддів на фініші й суддів- хронометристів. У цій зоні судді кожної бригади розміщаються по одному, у потилицю один одному, займаючи два місця в кожному ряді трибуни. Ширина зони 1,2 – 1,35 м. Створ фінішу повинен проходити строго посередине зони (малюнок 7.1, а). По обох сторони зони передбачаються службові сходи мінімальної ширини (для проходу старшого судді бригади). Сходи, розташовані за створом фінішу (по напрямку перегони), повинна забезпечувати пряме повідомлення суддівської ложі із планшетом арени.
Допускається розміщати суддів кожної бригади попарно, розташовуючи суддів на фініші – у нижніх рядах, а суддів- хронометристів – у верхні. У цьому випадку службові сходи передбачаються одна (малюнок 7.1, б).
Число рядів трибуни, що відводяться під зону, повинне бути на 3 – 4 більше числа окремих бігових доріжок . Якщо на трибуні недостатньо числа рядів, то розміщення суддів передбачається відповідно до варіанта, наведеним на малюнку 7.1, в.

У всіх випадках нижній ряд, займаний суддями на фініші й суддями- хронометристами, повинен розміщатися, як правило, в 5 м і більше від найближчої до трибуни фінішної стійки.
7.1.2. Зона місць для вільних суддів. Вільні судді ( щоготуються до виходу або закінчили роботу на арені) розміщаються в ложі на всіх рядах збоку від зони місць для суддів на фініші й суддів- хронометристів, в основному, з боку приходу бігунів на фініш.
Число місць для вільних суддів залежить від програми проведеного змагання, але при проектуванні визначається з умови, що огородження ложі для суддів, що відокремлює її від іншої частини трибуни, повинне відстояти від фінішного створу, як правило, не менш чим на 4,5 м з боку приходу бігунів на фініш і 2,5 м із протилежної сторони.
7.1.3. Зона приміщень для суддів. У складі ложі для суддів повинні передбачатися приміщення для: а) камери фотофінішу, установлюваної строго в створі фінішу; б) пульта керування інформаційним табло; в) бригади суддів за інформацією (як правило, два судді інформатора- диктора й чотири-чотирьох-чотири-два-чотири помічника); г) апаратури для музичного супроводу врочистих процедур (парадів, нагородження переможців і т.п.); д) головної суддівської колегії. Із цих приміщень повинен забезпечуватися огляд усього планшета арени, а із приміщень пульта керування – табло, бригади суддів за інформацією й головною суддівською колегією й огляд інформаційного табло.
Приміщення повинні розташовуватися за останнім рядом відкритої частини ложі, мати остекление по фронті, зверненому до арени, і повідомлятися з ложею через прорізи (кватирки, фрамуги, розсувні стекла). Найбільш доступний у планувальному й конструктивному відношенні варіант наведений на малюнку 7.1.
7.1.4. У зручному зв’язку з ложею для суддів варто розташовувати приміщення секретаріату суддівської колегії (приміщення властиво секретаріату, кімната головного секретаря, суміжна із приміщенням секретаріату й пов’язана з ним через дверний проріз, а також машинописне бюро й приміщення для розмножувальної техніки).
Оптимальним є розташування приміщень секретаріату разом із приміщеннями суддів при ложі. Оскільки візуальний зв’язок приміщень секретаріату з ареною необов’язкова, їх можна розташовувати в подтрибунном просторі під трибунами, позад приміщень для суддів при ложі на одному з ними рівні (малюнок 7.1, г).
Можливе розташування приміщень для суддів при ложі й секретаріату у двох рівнях, один над іншим (малюнок 7.1, д). У цьому випадку забезпечується візуальний зв’язок всіх приміщень із ареною й поліпшуються умови розміщення камери фотофінішу, розташовуваної на верхньому рівні, тому що кут, що утворить промінь із об’єктива камери, спрямований на фокус, з горизонталлю, як правило, не повинен бути менш 30 °С; за фокус приймається крапка на висоті 1,1 м від поверхні бігової доріжки посередине між фінішними стійками (малюнок 7.1, е).
Якщо за приміщеннями для суддів не може бути передбачений коридор, то вони повинні повідомлятися з відкритою частиною ложі через дверні прорізи. Якщо ж при ложі взагалі не можна мати приміщення для суддів, то переносну камеру фотофінішу встановлюють у відкритій частині ложі (над зоною місць для суддів на фініші й суддів- хронометристів, строго у фінішному створі), а бригаду суддів за інформацією й головною суддівською колегією поміщають у ложі на частині місць для вільних суддів. Керування інформаційним табло, апаратуру для музичного супроводу розташовують у приміщеннях, зручно пов’язаних з ложею. Із приміщення керування табло завжди повинен бути забезпечений огляд табло.
7.1.5. У демонстраційних спорудженнях,, що призначаються не для змагань високого масштабу, або із трибунами місткістю менш 1500 глядачів передбачається тільки відкрита частина ложі для суддів, а для суддівської колегії замість окремих приміщень під час змагань використовуються навчальні класи, кімнати для інструкторського й тренерського складу, частина службових приміщень адміністративного персоналу й ін. Таке використання повинне враховуватися під час проектування при визначенні місця розташування цих приміщень.
У складі приміщень для суддів у спорудженнях, що призначаються для змагань високого масштабу, рекомендується передбачати приміщення для бригади суддів по нагородженню й зал для засідань суддівської колегії, прес-конференцій і т.п.
У складі приміщень для бригади суддів по нагородженню повинні передбачатися хол для збору переможців, комора зберігання призів, квітів і т.п. і робоча кімната суддів бригади (у тому числі для гравера). Хол повинен зручно із із місцем установки п’єдесталу переможців на арені.
При залі для засідань варто передбачати кімнату для президії. Розташування залу в будинку повинне дозволяти автономне використання його в період, коли на арені не проводяться змагання.

7.2. Ложа для преси

7.2.1. Окремі місця для кореспондентів на трибуні передбачають, як правило, у спорудженнях, що призначаються для змагань регіонального й більше високого масштабу. Їх рекомендується виділяти на ділянці трибуни, суміжному з ложею для суддів, нижче її (якщо трибуна має велику кількість рядів) або збоку (на відстані не менш 2,5 м за фінішним створом, уважаючи по напрямку перегони). Останній варіант варто вважати кращим, тому що при цьому збільшується фронт можливого розташування приміщень для суддів при відкритій частині ложі.
Ложу для преси варто відокремлювати від ложі для суддів і місць для глядачів. Вона повинна зручно із із прес-центром. Кожне місце рядів з, виділених під ложу для преси, необхідно обладнати знімними пюпітрами й телефонами.
7.2.2. У критих спорудженнях, що призначаються для проведення змагань республіканського й більше високого масштабу, передбачають, як правило, приміщення для преси (прес-центр), склад і площі яких визначаються в завданні на проектування за узгодженням з комітетами з фізичній культурі й спорту.
При необхідності організації прес-центру в спорудженнях, що призначаються для змагань меншого масштабу, як приміщення для преси можуть бути використані навчальні класи (методичні кабінети), частина буфета для що займаються й кімнат адміністративного персоналу, а також кімнати інструкторського й тренерського складу й інші приміщення, не використовувані по прямому призначенню під час проведення змагань. Для цього зазначені приміщення варто розташовувати, по можливості задовольняючи вимогам взаємозв’язків, наведених на малюнку 7.2, Б.

Без категорії

admin

Architect PhD Kyiv in Ukraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code