Ветеринарно-санітарні вимоги до утримання голубів

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
13.12.2012 N 769
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 лютого 2013 р. за N 254/22786
Ветеринарно-санітарні вимоги до утримання голубів
I. Загальні положення
1.1. Ці Вимоги є обов\’язковими для юридичних та фізичних осіб, які утримують голубів (далі – особи, що утримують голубів), лікарів ветеринарної медицини, у тому числі державних інспекторів ветеринарної медицини та уповноважених лікарів ветеринарної медицини, які здійснюють функції державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду в межах їх повноважень.
1.2. Ці Вимоги розроблені відповідно до Закону України \”Про ветеринарну медицину\”.
II. Загальні ветеринарно-санітарні вимоги
2.1. Приміщення для утримання голубів (далі – голубники) влаштовують в наявних будівлях або будують окремі будівлі на рівних і сухих майданчиках з твердим покриттям, пристосованим для механічного очищення від посліду і стійким до корозійної дії дезінфектантів. Відстань до найближчих будівель визначається власником земельної ділянки, на якій розташовано голубник, а у разі розміщення біля житлових будинків – відповідно до чинних будівельних норм.
2.2. Голубів незалежно від їх породи утримують тільки у приміщеннях, призначених для тривалого утримання птахів. Бажано будувати трисекційні голубники з окремим приміщенням для карантинування новоприбулих голубів. У племінний сезон у двох секціях розміщують батьківське поголів\’я, а в третій – відсаджений молодняк 30 – 45-денного віку. В інші пори року голуби і голубки утримуються окремо в двох різних секціях, а одна секція залишається порожньою.
Відділення для карантинування має бути обладнаним дезінфекційним килимком та мати вхід з протилежного боку від входу в основні приміщення. Інвентар для прибирання і корми необхідно утримувати у герметично закритій тарі.
2.3. Голубник будують з будівельних матеріалів, які легко миються та дезінфікуються та повинні забезпечувати підтримку оптимальних умов мікроклімату усередині голубника. У зимовий період температура всередині приміщення повинна бути не нижче +7° C – +8° C, а у літній – не вище +20° C. Голубники також обладнують вентиляцією. Висота голубників повинна бути не менше 4 метрів.
2.4. Об\’єм голубника повинен становити не менше 1 м3 на одну пару голубів великих порід (м\’ясні) та не менше 0,5 м3 для всіх інших порід. Висота усередині голубника повинна бути достатньою для вільного і безпечного пересування людини, висота підлоги над рівнем землі передбачається не нижче 25 см.
2.5. Голубники не можна обладнувати в приміщеннях з глинобитною підлогою, без суттєвої теплоізоляції і примусової вентиляції.
2.6. Утримання голубів у навісних голубниках під стріхою можливе лише, якщо молодняк після вильоту переводиться до більш пристосованого приміщення. Такий голубник може використовуватися лише в індивідуальних (садибних) житлових, садових та дачних будинках і має бути розрахований для утримання не більше ніж трьох пар голубів.
2.7. Приміщення, де утримуються голуби різних порід, повинні бути обладнані сітчастим вольєром з розміром вічка не більше ніж 1,5 х 1,5 см для запобігання залітанню до голубника горобців. При розміщенні голубника у дворах багатоповерхових будинків вся його територія повинна бути огороджена сіткою для запобігання випадковому потраплянню туди дітей. На вході на територію голубника встановлюють дезінфекційний килимок.
2.8. Голубник повинен бути обладнаний годівницями, вакуумними пластмасовими напувалками, закритими ємностями для мінеральної підкормки, гніздами (гіпсовими, пластмасовими або керамічними) та сідалами, закріпленими на стінах.
2.9. Вхід у голубник обладнують двома дверима: зовнішніми – суцільними, внутрішніми – решітчастими. Розміри дверей мають становити: за висотою – не менше 150 см, за шириною – не менше 55 см.
2.10. Площа вікон голубника повинна становити не менше 10 % площі підлоги. Для запобігання протягам вікна і двері розташовують на одній або суміжних стінах.
2.11. Голубник повинен мати окремі господарські приміщення для зберігання кормів та мінеральних добавок, мийних та дезінфекційних засобів, інвентарю тощо.
2.12. Для тимчасового зберігання посліду голубники повинні бути забезпечені промаркованими закритими ємностями.
2.13. Підлогу голубника засипають тирсою, дерев\’яною стружкою, піском, торфом тощо шаром завтовшки не більше 5 см, попередньо насипавши на підлогу гашене вапно із розрахунку 0,5 кг на 1 м2 площі підлоги.

Без категорії

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code