Роботи стосовно інженерно-геодезичних та інженерно-геологічних вишукувань мають бути в складі перепроектних робіт?

Так, згідно п. 4.5 ДБН А.2.1-1-2014 Обсяги вишукувальних робіт розподіляють так: для передпроектних робіт та стадії ескізний проект (ЕП) – на основі літературних, фондових джерел (враховуючи і державний картографо-геодезичний фонд) і обґрунтованого обсягу польових і лабораторних робіт.
Однак, згідно ст. 19 ЗУ \”Про архітектурну діяльність\” Виконання проектних  робіт  по створенню об\’єктів архітектури не потребує наявності  у  фахівців  відповідного кваліфікаційного сертифіката у разі:  розроблення проектних   матеріалів,   не   передбачених   для реалізації (ескізні,  пошукові,  концептуальні  тощо),  пропозицій щодо можливості і умов забудови будь-якої земельної ділянки.
Згідно п. 3.15 ДБН А.2.2-3-2014
Передпроектні роботи
Роботи, які можуть виконуватись до початку процесу проектування для визначення принципових об\’ємно-просторових та містобудівних рішень:
– розроблення попередніх концептуальних архітектурних пропозицій (форескізи);
– розроблення пропозицій щодо розміщення об\’єктів будівництва на земельних ділянках (обґрунтування місця розміщення, необхідної території та умов будівництва);
– опрацювання технологічної та інженерної характеристик об\’єкта;
– попередні інженерні вишукування;
– попередні обстеження будівель, які підлягають реконструкції, капітальному ремонту або технічному переоснащенню;
інші види робіт, необхідні для початку процесу проектування.
Лучше уйти в договоре от термина Передпроектні роботи, например заменить – форескіз, концепция и тд. 
 
Могут выполнятся данные работы. Если что аргументируйте пунктом 4.5 ДБН А.2.1-1-2014 и ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення: 
Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об\’єктів чи споруд –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п\’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від п\’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Хотя норма более жесткая в п. 4.1 ДБН А.2.2-3-2014 не допускається розробдлення проектної документації без інженерних вишукувань. 
Но юридическая сила ДБН А.2.1-1-2014 и ДБН А.2.2-3-2014 одинаковая, так-то аргументируйте пунктом 4.5 ДБН А.2.1-1-2014 и ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Без категорії

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code